
A medveprobléma megnyugtató rendezését kérve már utcára is vonultak Tusnádfürdőn
Fotó: Pinti Attila
A törvényszék 15 ezer euró kártérítés kifizetésre ítélte az államot egy három évvel ezelőtti medvetámadás után – adta hírül csütörtökön Facebook-oldalán Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter, nyomatékosítva a szerdán elfogadott sürgősségi kormányrendeletet. A kártérítésről szóló törvényszéki ítélet viszont egy korábbi, 2020. decemberi döntés, amelynek a pere még nem zárult le.
2021. július 22., 16:192021. július 22., 16:19
A 15 ezer eurós kártérítésről szóló Facebook-poszttal Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter tulajdonképpen nyomatékosította a szerdán elfogadott sürgősségi kormányrendeletet, amely lehetővé teszi településeken belül az azonnali beavatkozást a veszélyes medvék esetében.
A kártérítés tárgya pedig egy 2018. augusztus 5-én hajnalban történt tusnádfürdői eset, amikor egy 28 éves férfira a benzinkúttól nem messze egy hárombocsos anyamedve támadt rá.
A sérült kártérítés reményében az igazságszolgáltatáshoz fordult, és miután első fokon 24 ezer lejes kártérítést ítélt meg számára a Csíkszeredai Bíróság,
A Hargita Megyei Törvényszék 2020. decemberi másodfokú ítélete értelmében a szaktárca 15 ezer euró értékű kártérítést köteles fizetni a sérültnek. Egyúttal elutasították a környezetvédelmi minisztériumnak az elsőfokú ítélet ellen benyújtott fellebbezését, és arra is kötelezték, hogy a felperes számára összesen 3264 lej perköltséget törlesszen.
A per viszont még ezzel sem zárult le, a törvényszék ítéletét a környezetvédelmi tárca a Marosvásárhelyi Táblabíróságon támadta meg. A károsultat képviselő ügyvéd érdeklődésünkre elmondta, a fellebbezés tárgyalásának időpontját még nem tűzték ki, feltehetően ősszel kerülhet arra sor.

A tusnádfürdői vasútállomás felé tartó férfira támadt vasárnap hajnalban egy hárombocsos anyamedve. A fiatal segítségére egy közelben lakó ismerőse sietett, őt is megtámadta a nagyvad.

A Csíkszeredai Bíróság első fokon 24 ezer lejes összegű kártérítés kifizetésére kötelezte a környezetvédelmi minisztériumot egy sértett számára, akit két éve medve sebesített meg Tusnádfürdőn. Az elsőfokú ítélet ellen fellebbezést nyújtottak be, ezt még nem tárgyalták.

A Hargita Megyei Törvényszék másodfokú határozata a korábbinál nagyobb összegű kártérítés kifizetésére kötelezte a környezetvédelmi minisztériumot egy Tusnádfürdőn történt medvetámadás sérültje számára. Ez az ítélet sem végleges, további fellebbezésre van lehetőség.

Elfogadta az emberéletet veszélyeztető medvék eltávolítását szabályozó sürgősségi rendeletet csütörtökön a kormány – jelentette be Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!