
Zavarja a delnei lakókat a falun átdübörgő teherautó-forgalom. Archív
Fotó: Veres Nándor
Hosszútávon fenntartható megoldásra várnak a csíkdelnei lakosok, hogy a közelükben lévő kőbányától ne a falu között közlekedjenek a megrakott teherautók. Néhány hete utcai figyelemfelkeltő akciót is tartottak az ügyben. A panaszosok a helyi polgármesteri hivatalhoz nyújtottak be kérést, a hivatal pedig a Hargita Megyei Környezetőrséghez fordult a helyzet javítása érdekében.
2022. október 08., 09:082022. október 08., 09:08
Közel három hete annak, hogy utcai tiltakozást szerveztek a csíkdelnei lakosok, mivel veszélyesnek és felháborítónak tartják, hogy a külön erre a célra megépített terelőút helyett a falu utcáin közlekednek a település közelében lévő kőbányától induló, kővel megrakott teherautók.

Utcai tiltakozást szerveztek a csíkdelnei lakosok szerdán, ugyanis veszélyesnek és felháborítónak tartják, hogy a külön erre a célra megépített terelőút helyett a falu között közlekednek a település közelében lévő kőbányáról a megrakott teherautók.
Varga Lehel helyi lakos ismét megkereste a Székelyhont, jelezve, hogy a tiltakozó akció után két hétig állt a forgalom, azonban a múlt héttől kezdve ismét folyamatosan közlekednek a több tonnás járművek.
– sorolta. Hozzátette, a kérésüket szeptember 20-án iktatták a hivatalban, és most várják rá a választ.
Ferencz Csaba, Csíkpálfalva község polgármestere megkeresésünkre elmondta, tud a lakók panaszáról, és tartja velük a kapcsolatot. Kérésükre a hivatal átiratot juttatott el a Hargita Megyei Környezetőrséghez, amelyben kérték, hogy vizsgálják ki az ügyet. Ugyanakkor megtudtuk, hogy
Amint megkapják az engedélyt, akkor az önkormányzati képviselő-testület dönthet a változtatásról, és csak utána helyezhetik ki a jelzőtáblákat. Kerestük a beruházó cég tulajdonosát is, de egyelőre nem tudtuk elérni.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
1 hozzászólás