
Zavarja a delnei lakókat a falun átdübörgő teherautó-forgalom. Archív
Fotó: Veres Nándor
Hosszútávon fenntartható megoldásra várnak a csíkdelnei lakosok, hogy a közelükben lévő kőbányától ne a falu között közlekedjenek a megrakott teherautók. Néhány hete utcai figyelemfelkeltő akciót is tartottak az ügyben. A panaszosok a helyi polgármesteri hivatalhoz nyújtottak be kérést, a hivatal pedig a Hargita Megyei Környezetőrséghez fordult a helyzet javítása érdekében.
2022. október 08., 09:082022. október 08., 09:08
Közel három hete annak, hogy utcai tiltakozást szerveztek a csíkdelnei lakosok, mivel veszélyesnek és felháborítónak tartják, hogy a külön erre a célra megépített terelőút helyett a falu utcáin közlekednek a település közelében lévő kőbányától induló, kővel megrakott teherautók.

Utcai tiltakozást szerveztek a csíkdelnei lakosok szerdán, ugyanis veszélyesnek és felháborítónak tartják, hogy a külön erre a célra megépített terelőút helyett a falu között közlekednek a település közelében lévő kőbányáról a megrakott teherautók.
Varga Lehel helyi lakos ismét megkereste a Székelyhont, jelezve, hogy a tiltakozó akció után két hétig állt a forgalom, azonban a múlt héttől kezdve ismét folyamatosan közlekednek a több tonnás járművek.
– sorolta. Hozzátette, a kérésüket szeptember 20-án iktatták a hivatalban, és most várják rá a választ.
Ferencz Csaba, Csíkpálfalva község polgármestere megkeresésünkre elmondta, tud a lakók panaszáról, és tartja velük a kapcsolatot. Kérésükre a hivatal átiratot juttatott el a Hargita Megyei Környezetőrséghez, amelyben kérték, hogy vizsgálják ki az ügyet. Ugyanakkor megtudtuk, hogy
Amint megkapják az engedélyt, akkor az önkormányzati képviselő-testület dönthet a változtatásról, és csak utána helyezhetik ki a jelzőtáblákat. Kerestük a beruházó cég tulajdonosát is, de egyelőre nem tudtuk elérni.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
1 hozzászólás