
Alkalmazkodni kell a változásokhoz, új helyszínen várja a távolságibusz-megálló az utasokat
Fotó: Veres Nándor
Kisebb zűrzavar jellemezte az első napot a csíkszeredai távolságibusz-állomás új, ideiglenesen kialakított helyszínén, a Nagyrét utcai területen. Az utasok egy része nem tudott a buszmegálló költözéséről, mások a buszjáratuk indulási helyszínét nem találták. A buszállomás átmeneti jelleggel, hozzávetőleg egy évig működik ezen a helyen, addig, amíg a régi pályaudvar felújítását be nem fejezik.
2022. október 05., 15:512022. október 05., 15:51
2022. október 06., 14:372022. október 06., 14:37
„Tájékoztatjuk az autóbusszal utazókat, hogy a vidéki buszmegálló felújítása miatt holnaptól, október 5-től, a csíkszeredai buszpályaudvar ideiglenesen átköltözik a Dedeman barkácsáruházzal szemben kialakított helyszínre” – így szólt az egyik napról a másikra közzétett értesítés a csíkszeredai városháza Facebook-oldalán. A távolságibusz-állomás készülő költözéséről korábban mi is beszámoltunk.

Szerdától átköltözik a távolsági buszmegálló a csíkszeredai Dedeman-áruházzal szembeni területre, a jelenlegi megálló felújítási munkálatai miatt – tájékoztat Facebook-oldalán Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
„Úgy érzem az utasokat megfelelően és időben kellett volna tájékoztatni. Még a buszsofőr sem tett említést a változtatásokról” – panaszkodott egy csíkrákosi ingázó. Hozzátette:
Fotó: Veres Nándor
Az ideiglenesen kialakított buszállomáson a déli órákban is volt némi zűrzavar, egy csíkszeredai asszonyt a régi helyszínről irányították át. Elmondása szerint, alig találta meg, hogy hova kell jönnie. Utána az Alcsík irányába tartó 13 órás járatát kereste, mert az állomásozó járművek közül egyik tábláján sem írta az általa keresett célállomást.
– magyarázta egy gyimesi fiatal.
Fotó: Veres Nándor
Az átmeneti állomáson a büfékocsi elárusítója is úgy fogalmazott, hogy nagyon sokan kérdezősködtek, hogy melyik busz, honnan indul.
– fogalmazott. Számára a villanyáram hiánya jelentette a nehézséget. Nem minden utasnak okozott gondot az új kihívás, voltak, akik a Facebookról értesültek a költözésről, és könnyedén alkalmazkodtak a helyzethez, a büfé mellett kialakított konténeres váróteremben várakoztak a buszjáratukra.
Fotó: Veres Nándor
Demény Attila, a Csíki Trans Kft. ügyvezető igazgatója érdeklődésünkre elmondta, hogy a megfelelő koordinálással áthidalható lesz ez az átmeneti időszak.
Fotó: Veres Nándor
A helyszínen 20 fős váróterem és egy forgalmi-, valamint információs iroda működik, ezeket is feliratozzák majd, ugyanakkor
Mivel nem lesz víz-és csatornaszolgáltatás, ezért öko-vécéket helyeznek ki, amelyeket heti egy alkalommal, de igény szerint többször fertőtlenítenek majd. Jelenleg van utcai világítás, de a későbbiekben reflektorokat is használnak majd az esti megvilágításhoz. Ez az átmeneti állapot hozzávetőleg egy évig tart majd, amíg be nem fejezik a buszpályaudvar teljes felújítását.
Fotó: Veres Nándor
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
1 hozzászólás