
Alkalmazkodni kell a változásokhoz, új helyszínen várja a távolságibusz-megálló az utasokat
Fotó: Veres Nándor
Kisebb zűrzavar jellemezte az első napot a csíkszeredai távolságibusz-állomás új, ideiglenesen kialakított helyszínén, a Nagyrét utcai területen. Az utasok egy része nem tudott a buszmegálló költözéséről, mások a buszjáratuk indulási helyszínét nem találták. A buszállomás átmeneti jelleggel, hozzávetőleg egy évig működik ezen a helyen, addig, amíg a régi pályaudvar felújítását be nem fejezik.
2022. október 05., 15:512022. október 05., 15:51
2022. október 06., 14:372022. október 06., 14:37
„Tájékoztatjuk az autóbusszal utazókat, hogy a vidéki buszmegálló felújítása miatt holnaptól, október 5-től, a csíkszeredai buszpályaudvar ideiglenesen átköltözik a Dedeman barkácsáruházzal szemben kialakított helyszínre” – így szólt az egyik napról a másikra közzétett értesítés a csíkszeredai városháza Facebook-oldalán. A távolságibusz-állomás készülő költözéséről korábban mi is beszámoltunk.

Szerdától átköltözik a távolsági buszmegálló a csíkszeredai Dedeman-áruházzal szembeni területre, a jelenlegi megálló felújítási munkálatai miatt – tájékoztat Facebook-oldalán Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
„Úgy érzem az utasokat megfelelően és időben kellett volna tájékoztatni. Még a buszsofőr sem tett említést a változtatásokról” – panaszkodott egy csíkrákosi ingázó. Hozzátette:
Fotó: Veres Nándor
Az ideiglenesen kialakított buszállomáson a déli órákban is volt némi zűrzavar, egy csíkszeredai asszonyt a régi helyszínről irányították át. Elmondása szerint, alig találta meg, hogy hova kell jönnie. Utána az Alcsík irányába tartó 13 órás járatát kereste, mert az állomásozó járművek közül egyik tábláján sem írta az általa keresett célállomást.
– magyarázta egy gyimesi fiatal.
Fotó: Veres Nándor
Az átmeneti állomáson a büfékocsi elárusítója is úgy fogalmazott, hogy nagyon sokan kérdezősködtek, hogy melyik busz, honnan indul.
– fogalmazott. Számára a villanyáram hiánya jelentette a nehézséget. Nem minden utasnak okozott gondot az új kihívás, voltak, akik a Facebookról értesültek a költözésről, és könnyedén alkalmazkodtak a helyzethez, a büfé mellett kialakított konténeres váróteremben várakoztak a buszjáratukra.
Fotó: Veres Nándor
Demény Attila, a Csíki Trans Kft. ügyvezető igazgatója érdeklődésünkre elmondta, hogy a megfelelő koordinálással áthidalható lesz ez az átmeneti időszak.
Fotó: Veres Nándor
A helyszínen 20 fős váróterem és egy forgalmi-, valamint információs iroda működik, ezeket is feliratozzák majd, ugyanakkor
Mivel nem lesz víz-és csatornaszolgáltatás, ezért öko-vécéket helyeznek ki, amelyeket heti egy alkalommal, de igény szerint többször fertőtlenítenek majd. Jelenleg van utcai világítás, de a későbbiekben reflektorokat is használnak majd az esti megvilágításhoz. Ez az átmeneti állapot hozzávetőleg egy évig tart majd, amíg be nem fejezik a buszpályaudvar teljes felújítását.
Fotó: Veres Nándor
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
1 hozzászólás