
Az új parlament december 20-án ül össze első alkalommal
Fotó: Románia parlamentje
Klaus Iohannis államfő szerdán aláírta az új összetételű parlament összehívásáról szóló rendeletet – számolt be az elnöki hivatal tájékoztatása nyomán az Agerpres.
2024. december 11., 16:362024. december 11., 16:36
A dekrétum értelmében az új parlament december 20-án 14 órától ül össze első alkalommal.
Mint arról beszámoltunk, az Állandó Választási Hatóság (AEP) kedden ismertette az új parlament összetételét.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) 122 mandátumot kapott, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) 91 helyet foglal el az új parlamentben, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) 71 mandátumot kapott, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) 59 helyet tudhat magáénak, míg az SOS Románia 40 mandátumot szerzett meg. Az RMDSZ-frakciók összesen 32 tagot számlálnak, a Fiatal Emberek Pártja (POT) 31 mandátumot kapott, a magyartól eltérő nemzeti kisebbségek képviselői pedig 19 helyet foglalnak el.

Az Állandó Választási Hatóság (AEP) kedden ismertette az új parlament összetételére vonatkozó statisztikai adatokat nemek és korcsoportok szerint.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!