
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) brassói részlegének munkatársai több ízben is visszatértek ellenőrzéseket végezni a Kovászna megyei prefektúrára azután, hogy január 16-án házkutatást tartottak – derült ki Ráduly István háromszéki prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
2024. február 27., 17:252024. február 27., 17:25
2024. február 27., 17:382024. február 27., 17:38
Ráduly elmondta, a januári házkutatás óta a DNA emberei két ízben is visszatértek a prefektúrára, hogy a nyomozásuk tárgyát képező befektetések ügyében – a villanyhálózat és az épület felújításáról van szó – további ellenőrzéseket végezzenek; még a csatlakozókat is megszámolták a hivatalban. „De én ennek örvendek – jelentette ki Ráduly –, mert ez az jelenti, hogy az ügy megy előre.
Mint megtudtuk, egyelőre vizsgálat folyik, a nyomozók Rádulynak is megerősítették, egyelőre nincs az ügyben (egy vagy több) vádlott.
Február folyamán egyébként a DNA brassói székhelyére többször is behívták a prefektust és mindazokat, akiktől a januári házkutatás során elvettek elektronikus eszközöket (számítógépet, telefont, laptopot, adathordozókat), ezeket ugyanis csak a tulajdonos jelenlétében szabad megnyitniuk és dokumentumokat lementeniük a nyomozóknak. Miután ez megtörtént, mindenki visszakapta az eszközeit.

A DNA házkutatását csak a családja és idős szülei miatt fájlalja Ráduly István, Kovászna megye prefektusa, akinek hasonló kivizsgálásokban uzoni polgármesterként már volt része. Igaz, akkor reggel hatkor nem kopogtattak az ajtóban a maszkosok.
Egy elmaradt meghívó margójára
Ráduly István, Kovászna megye prefektusa azt mondta keddi sajtótájékoztatóján, hogy szeretett volna találkozni Marcel Ciolacu miniszterelnökkel, aki szombaton a Szociáldemokrata Párt (PSD) Kovászna megyei szervezetének választási ülésén vett részt, de erre nem nyílt alkalma, mert senki nem hívta meg az eseményre. Pedig „egész nap kezében a telefonnal” várta, hogy valaki meghívja a PSD Kovászna megyei szervezetének ülésére, mert szeretett volna „legalább köszönni” a kormányfőnek. „Kezet akartam fogni vele, nem azért, mert a főnököm, hanem mert Románia miniszterelnöke, és nagyra értékelem emberként, de nem nyílt rá alkalmam. (...) nem meghívóra vártam, hanem csak arra, hogy valaki odahívjon” – idézi a prefektust az Agerpres hírügynökség.
Ráduly Istvánt 2021 áprilisában az RMDSZ javasolta prefektusi tisztségbe. Funkcióját azt követően is megőrizhette, hogy az új kormánykoalíció már az RMDSZ nélkül alakult meg. Marcel Ciolacu miniszterelnök azt nyilatkozta szombati sajtótájékoztatóján, hogy nem áll szándékában leváltani a jelenlegi prefektust. Kifejtette, azt tartja „normálisnak és nyilvánvalónak”, hogy egy olyan megyében, amelynek több mint 70 százaléka „magyar etnikumú romániai” lakos, nem nevez ki a magyar etnikummal „ellenséges” prefektust, ugyanis nem akar társadalmi válságokat előidézni.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!