
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) brassói részlegének munkatársai több ízben is visszatértek ellenőrzéseket végezni a Kovászna megyei prefektúrára azután, hogy január 16-án házkutatást tartottak – derült ki Ráduly István háromszéki prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
2024. február 27., 17:252024. február 27., 17:25
2024. február 27., 17:382024. február 27., 17:38
Ráduly elmondta, a januári házkutatás óta a DNA emberei két ízben is visszatértek a prefektúrára, hogy a nyomozásuk tárgyát képező befektetések ügyében – a villanyhálózat és az épület felújításáról van szó – további ellenőrzéseket végezzenek; még a csatlakozókat is megszámolták a hivatalban. „De én ennek örvendek – jelentette ki Ráduly –, mert ez az jelenti, hogy az ügy megy előre.
Mint megtudtuk, egyelőre vizsgálat folyik, a nyomozók Rádulynak is megerősítették, egyelőre nincs az ügyben (egy vagy több) vádlott.
Február folyamán egyébként a DNA brassói székhelyére többször is behívták a prefektust és mindazokat, akiktől a januári házkutatás során elvettek elektronikus eszközöket (számítógépet, telefont, laptopot, adathordozókat), ezeket ugyanis csak a tulajdonos jelenlétében szabad megnyitniuk és dokumentumokat lementeniük a nyomozóknak. Miután ez megtörtént, mindenki visszakapta az eszközeit.

A DNA házkutatását csak a családja és idős szülei miatt fájlalja Ráduly István, Kovászna megye prefektusa, akinek hasonló kivizsgálásokban uzoni polgármesterként már volt része. Igaz, akkor reggel hatkor nem kopogtattak az ajtóban a maszkosok.
Egy elmaradt meghívó margójára
Ráduly István, Kovászna megye prefektusa azt mondta keddi sajtótájékoztatóján, hogy szeretett volna találkozni Marcel Ciolacu miniszterelnökkel, aki szombaton a Szociáldemokrata Párt (PSD) Kovászna megyei szervezetének választási ülésén vett részt, de erre nem nyílt alkalma, mert senki nem hívta meg az eseményre. Pedig „egész nap kezében a telefonnal” várta, hogy valaki meghívja a PSD Kovászna megyei szervezetének ülésére, mert szeretett volna „legalább köszönni” a kormányfőnek. „Kezet akartam fogni vele, nem azért, mert a főnököm, hanem mert Románia miniszterelnöke, és nagyra értékelem emberként, de nem nyílt rá alkalmam. (...) nem meghívóra vártam, hanem csak arra, hogy valaki odahívjon” – idézi a prefektust az Agerpres hírügynökség.
Ráduly Istvánt 2021 áprilisában az RMDSZ javasolta prefektusi tisztségbe. Funkcióját azt követően is megőrizhette, hogy az új kormánykoalíció már az RMDSZ nélkül alakult meg. Marcel Ciolacu miniszterelnök azt nyilatkozta szombati sajtótájékoztatóján, hogy nem áll szándékában leváltani a jelenlegi prefektust. Kifejtette, azt tartja „normálisnak és nyilvánvalónak”, hogy egy olyan megyében, amelynek több mint 70 százaléka „magyar etnikumú romániai” lakos, nem nevez ki a magyar etnikummal „ellenséges” prefektust, ugyanis nem akar társadalmi válságokat előidézni.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!