Hirdetés
Hirdetés

Még át sincs adva, de már gondok vannak

A projekt indulásakor sok tekintetben más volt a helyzet, mint most, ezért lenne szükség több módosításra a kórház felújított épületrészénél. Archív •  Fotó: Gergely Imre

A projekt indulásakor sok tekintetben más volt a helyzet, mint most, ezért lenne szükség több módosításra a kórház felújított épületrészénél. Archív

Fotó: Gergely Imre

Ismét a polgármester nélkül zajlott a gyergyószentmiklósi tanácsülés. A képviselő-testület elé került többek között az a tervezet, amelyben az önkormányzat átadná a kórháznak a felújított épületrészét. A terv azonban több sebből vérzik, nem is fogadták el a tanácsosok.

Gergely Imre

2024. március 21., 18:522024. március 21., 18:52

Miután Csergő Tibor polgármester két órával a gyergyószentmiklósi képviselő-testület ülésének kezdete előtt bejelentette, hogy újabb jelöltségért indul, a tanácsülésen már nem vett részt, az előterjesztéseket így Len Emil alpolgármester ismertette.

Hosszabban tárgyalták azt a határozattervezetet, amellyel az önkormányzat a kórház adminisztrációjába adta volna át a felújított, kibővített épületrészt. Mint kiderült, a tervezet nem volt jogi szempontból megfelelő. Az EMSZ-frakció nevében Málnási Huba közölte, tartózkodni fognak a szavazáskor mindaddig, amíg minden érintett részvételével alaposan ki nem beszélik a kérdést, ugyanis láthatóan véleménykülönbségek vannak.

A kórház menedzserének álláspontját Benedek Csaba tolmácsolta, amiből kiderült,

sok éve zajlik levelezgetés a kórház és a városvezetés között.

A projekt indulásának idején sok tekintetben más volt a helyzet, mint most, változtak az előírások is, de bővült a felszereltség is. A kórház több módosítást szeretne elérni, de a polgármesteri hivatal részéről nem volt erre nyitottság.

Az eredeti terv szerint a járóbeteg-gondozó laborja a manzárdra került volna, de oda nehezen jutnának fel a betegek, mert nincs lift.

Viszont ha irodákat költöztetnének oda, akkor felszabadulnának helyiségek új kabinetek számára is. A kórház így nem szeretné átvenni az épületrészt, mert a szükséges változtatások kivitelezésére nincs pénze – hangzott el. A határozattervezet nem is kapta meg a szükséges szavazatokat.

Hirdetés

Az ülésen felolvasták az egyik Bucsin negyedi tömbház lakóinak a levelét, amelyben kifejtik, hogy a hőszigetelési programba bekerült társasház kivitelezési terveiben

olyan díszítőelemek elhelyezése is szerepel, amelyek egyrészt nem illenek az adott környezetbe, másrészt meglátásuk szerint tűzveszélyes is.

Amint a hozzászólásokból kiderült, jelenleg nem tudják a városházán, hogy erre mi lenne a megoldás, általános rendezési terv módosításra is szükség lenne ehhez. Könnyebben menne talán, ha a városnak lenne főépítésze, az állást azonban már hosszú hónapok óta nem sikerült betölteni.

A polgármester hiányában Len Emil alpolgármesternek tettek fel számos kérdést a képviselők. Málnási Huba kérdésére válaszolva Len elmondta, hogy a helyi rendőrségnél nemrégiben vizsgálat zajlott, és számos komoly rendellenességet állapítottak meg. Köztük például azt, hogy

nem rendelkeznek olyan helyiséggel, ahol az előírásoknak megfelelően tárolhatnák a fegyvereket, lőszereket.

Hatvannapos határidőt kaptak az észlelt szabálytalanságok megoldására.

Többen mondták el meglátásaikat a mobilitási tervrészeként megújuló Testvériség úton tapasztalható problémákra. Az átjárókat jelző táblákat ugyan kihelyezték, de közülük több is olyan helyen van, ahol közvetlenül mellette parkolók vannak kialakítva, így

az átkelni akaró gyalogosokat nem láthatják az autósok és ez nagyon balesetveszélyes.

Kulcsár László elmondta többek között, hogy még amikor nem volt meg az aszfaltozás, konkrét javaslatokat is megfogalmaztak, miként lehetne ezt jobban kialakítani, de a jelzésükkel nem foglalkozott a polgármesteri hivatal.

korábban írtuk

Alpolgármesterből polgármester lenne Len Emil Balázs Gyergyószentmiklóson
Alpolgármesterből polgármester lenne Len Emil Balázs Gyergyószentmiklóson

Sajtótájékoztatón osztotta meg az elképzeléseit Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós jelenlegi alpolgármestere annak kapcsán, hogy ő is megméretkezik polgármesterjelöltként és tanácsosjelöltként az RMDSZ helyi előválasztásán.

korábban írtuk

Csergő Tibor kötelességének érzi, hogy induljon az előválasztáson
Csergő Tibor kötelességének érzi, hogy induljon az előválasztáson

Sajtótájékoztatón jelentette be Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós jelenlegi polgármestere, hogy újra megméretkezik a helyi RMDSZ-előválasztáson.

korábban írtuk

Hárman is polgármesterjelöltek lennének az RMDSZ színeiben Gyergyószentmiklóson
Hárman is polgármesterjelöltek lennének az RMDSZ színeiben Gyergyószentmiklóson

Lezárult a jelentkezési időszak az április 7-én sorra kerülő gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásra. A határidőig három személy nyújtotta be jelentkezését a polgármesterjelöltségre, és 36-on szeretnének képviselőjelöltek lenni.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is

A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6

A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6
2026. június 27., szombat

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat

A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat
2026. június 27., szombat

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg

Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban
2026. június 27., szombat

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium

A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium
2026. június 27., szombat

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint

Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét

Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét
2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
Hirdetés