
A projekt indulásakor sok tekintetben más volt a helyzet, mint most, ezért lenne szükség több módosításra a kórház felújított épületrészénél. Archív
Fotó: Gergely Imre
Ismét a polgármester nélkül zajlott a gyergyószentmiklósi tanácsülés. A képviselő-testület elé került többek között az a tervezet, amelyben az önkormányzat átadná a kórháznak a felújított épületrészét. A terv azonban több sebből vérzik, nem is fogadták el a tanácsosok.
2024. március 21., 18:522024. március 21., 18:52
Miután Csergő Tibor polgármester két órával a gyergyószentmiklósi képviselő-testület ülésének kezdete előtt bejelentette, hogy újabb jelöltségért indul, a tanácsülésen már nem vett részt, az előterjesztéseket így Len Emil alpolgármester ismertette.
Hosszabban tárgyalták azt a határozattervezetet, amellyel az önkormányzat a kórház adminisztrációjába adta volna át a felújított, kibővített épületrészt. Mint kiderült, a tervezet nem volt jogi szempontból megfelelő. Az EMSZ-frakció nevében Málnási Huba közölte, tartózkodni fognak a szavazáskor mindaddig, amíg minden érintett részvételével alaposan ki nem beszélik a kérdést, ugyanis láthatóan véleménykülönbségek vannak.
A kórház menedzserének álláspontját Benedek Csaba tolmácsolta, amiből kiderült,
A projekt indulásának idején sok tekintetben más volt a helyzet, mint most, változtak az előírások is, de bővült a felszereltség is. A kórház több módosítást szeretne elérni, de a polgármesteri hivatal részéről nem volt erre nyitottság.
Viszont ha irodákat költöztetnének oda, akkor felszabadulnának helyiségek új kabinetek számára is. A kórház így nem szeretné átvenni az épületrészt, mert a szükséges változtatások kivitelezésére nincs pénze – hangzott el. A határozattervezet nem is kapta meg a szükséges szavazatokat.
Az ülésen felolvasták az egyik Bucsin negyedi tömbház lakóinak a levelét, amelyben kifejtik, hogy a hőszigetelési programba bekerült társasház kivitelezési terveiben
Amint a hozzászólásokból kiderült, jelenleg nem tudják a városházán, hogy erre mi lenne a megoldás, általános rendezési terv módosításra is szükség lenne ehhez. Könnyebben menne talán, ha a városnak lenne főépítésze, az állást azonban már hosszú hónapok óta nem sikerült betölteni.
A polgármester hiányában Len Emil alpolgármesternek tettek fel számos kérdést a képviselők. Málnási Huba kérdésére válaszolva Len elmondta, hogy a helyi rendőrségnél nemrégiben vizsgálat zajlott, és számos komoly rendellenességet állapítottak meg. Köztük például azt, hogy
Hatvannapos határidőt kaptak az észlelt szabálytalanságok megoldására.
Többen mondták el meglátásaikat a mobilitási tervrészeként megújuló Testvériség úton tapasztalható problémákra. Az átjárókat jelző táblákat ugyan kihelyezték, de közülük több is olyan helyen van, ahol közvetlenül mellette parkolók vannak kialakítva, így
Kulcsár László elmondta többek között, hogy még amikor nem volt meg az aszfaltozás, konkrét javaslatokat is megfogalmaztak, miként lehetne ezt jobban kialakítani, de a jelzésükkel nem foglalkozott a polgármesteri hivatal.

Sajtótájékoztatón osztotta meg az elképzeléseit Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós jelenlegi alpolgármestere annak kapcsán, hogy ő is megméretkezik polgármesterjelöltként és tanácsosjelöltként az RMDSZ helyi előválasztásán.

Sajtótájékoztatón jelentette be Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós jelenlegi polgármestere, hogy újra megméretkezik a helyi RMDSZ-előválasztáson.

Lezárult a jelentkezési időszak az április 7-én sorra kerülő gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásra. A határidőig három személy nyújtotta be jelentkezését a polgármesterjelöltségre, és 36-on szeretnének képviselőjelöltek lenni.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!