
Fotó: Netflix
Elérhetővé vált szerdán, december 11-én Gabriel García Márquez nobel-díjas kolumbiai író leghíresebb regénye, a Száz év magány sorozatadaptációja a Netflixen.
2024. december 11., 12:552024. december 11., 12:55
A nyolc – egyenként több mint egyórás – epizódot tartalmazó sorozat mindössze a fele az adaptációnak, hiszen a készítők két felvonásban dolgozták fel sorozatként a regényt, a második etap pedig valamikor 2025-ben érkezhet. Egyébként a sorozat
Bár angol szinkron is készült hozzá, az igazi élményt
A széria rendezői az argentin Alex Garcia Lopez és a kolumbiai Laura Mora Ortega, előbbi már olyan sorozatok epizódjait is rendezte, mint a Vaják, A Megtorló, Daredevil és az egyedi színvilágú Utopia.
Fotó: Netflix
A szereplőket szintén spanyol színészek alakítják, és többször is nyilatkozták, hogy hatalmas felelősség eljátszaniuk Márquez leghíresebb műveinek karaktereit, így ennek tudatában szerződtek a produkcióhoz, aminek az anyagi hátterét a Netflix streamingóriás biztosította.
A Száz év magány-sorozatról korábbi ajánlónkban is írtunk.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
Elfogadták a pénzügyminisztérium módosító indítványát, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
szóljon hozzá!