
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Másodfokú árvízkészültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország négy megyéjére. A vasárnap 23 óráig érvényben levő narancssárga riasztás Hargita, Kovászna, Bákó és Vrancea megyét érinti – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. június 23., 17:102019. június 23., 17:10
2019. június 23., 17:122019. június 23., 17:12
Az elmúlt napok esőzései és elkövetkező időszakra jelzett csapadékmennyiség miatt a Tatros, a Putna és a Milkó vízgyűjtő medencéjéhez tartozó folyókon nő meg az áradás veszélye.
Mint beszámoltunk róla, a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) vasárnapi közleménye értelmében az elmúlt 24 órában Arad, Bihar, Máramaros, Hargita, Konstanca, Galac, Iaşi, Neamţ, Prahova és Suceava megyében vált szükségessé a katonai tűzoltók beavatkozása a rossz idő okozta károk elhárítására.

A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) vasárnapi közleménye értelmében az elmúlt 24 órában Arad, Bihar, Máramaros, Hargita, Konstanca, Galac, Iaşi, Neamţ, Prahova és Suceava megyében vált szükségessé a katonai tűzoltók beavatkozása a rossz idő okozta károk elhárítására.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!