
Medvecsalád a futópályán. Archív
Fotó: Képernyőfotó
Ismét lencsevégre kapták, ahogy egy anyamedve és három termetes bocsa sétál a Somostetőn. A marosvásárhelyi városháza elővigyázatosságra inti a lakókat és ígéri, hogy dolgoznak a helyzet megoldásán.
2025. május 08., 12:592025. május 08., 12:59
Szerdán a marosvásárhelyiek két Ro-Alert telefonos üzenetet is kaptak arról, hogy medvét láttak a városban. Csütörtökön Kovács Mihály Levente alpolgármester, aki Soós Zoltán polgármester felfüggesztése miatt jelenleg a városvezetői feladatokat is ellátja, közösségi oldalán tette közzé, hogy a medvék újra a Somostetőn sétálnak.
Az állatkert bejáratához felszerelt kamera újra rögzített egy medvecsaládot, ahogy békésen sétál a futópályán. Az anyamedve és a három, a közlemény szerint kétéves bocs főként kora reggel és este aktív.
Kovács Mihály Levente arra kéri a marosvásárhelyieket, hogy reggel és este ne sétáljanak, ne szaladjanak a Somostetőn, ne hagyjanak elérhető helyen ételmaradékot és legyenek figyelmesek. Amennyiben látják a medvéket, tárcsázzák az 112-es sürgősségi hívószámot. Ugyanakkor kihangsúlyozta: dolgoznak a helyzet megoldásán.
Legutóbb április 15-én fogtak be és szállítottak el a Somostetőről egy medvecsaládot.

Sikerült befogni négy medvét hétfőn este Marosvásárhelyen, az állatkert mellett, a Somostetőn. A hírt Kovács Mihály Levente, Marosvásárhelyen ideiglenesen megbízott polgármestere jelentette be.
Szászrégenben fogták el azt a fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kolozs megyei Magyarlónán különös kegyetlenséggel megölt egy férfit, majd pénzt és ékszert lopva elmenekült az áldozat házából.
Katonai helikopterrel szállították Bukarestből Marosvásárhelyre a szívet, ami ötórás műtét során került be az 51 éves páciens mellkasába. Idén ez már a harmadik szívtranszplantáció Marosvásárhelyen.
Súlyosan megsérült egy férfi miután felborult az autójával szombat este Sáromberkén. A sérültet egy SMURD-egység látta el a helyszínen és vitte kórházba.
Csaknem ezer ember fordult meg tavaly a marosvásárhelyi börtönben fogvatartottként úgy, hogy a hivatalos előírásoknak megfelelő férőhelyek száma 214. Az éves beszámolóból kiderült, senki nem szökött meg, és új börtönépületeket terveznek felhúzni.
Melléképület gyulladt ki Dánoson pénteken délelőtt, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Hatalmi visszaéléssel vádolja a városi rendőrséget Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, miután a hatóságok leszereltették az illegálisan parkoló autókat elszállító vontató rendszámtábláit. A szolgáltatás leállt, az ügy a bíróságon folytatódik.
Bemutatták azt a magyar nyelven is elérhető online információs platformot, amely a Méltányos Átállási Program Maros megyei megvalósításáról nyújt áttekinthető tájékoztatást. A program célja a zöld energiára való átállás elősegítése pályázati úton.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Négynapos programsorozattal készülnek Nyárádszeredában a Bocskai Napok alkalmából február 17. és 22. között.
A Második esély program a korai iskolaelhagyó fiataloknak, felnőtteknek segít elvégezni az általános iskolát. Nem csak újrakezdési esély, de alapvégzettséget is ad. Februártól lehet iratkozni a programra, amelyben Maros megye öt iskolája vesz részt.
szóljon hozzá!