
Keddtől már nem a somostetői futópályán sétálnak
Fotó: Képernyőfotó
Sikerült befogni négy medvét hétfőn este Marosvásárhelyen, az állatkert mellett, a Somostetőn. A hírt Kovács Mihály Levente, Marosvásárhelyen ideiglenesen megbízott polgármestere jelentette be.
2025. április 15., 08:242025. április 15., 08:24
2025. április 15., 09:322025. április 15., 09:32
Marosvásárhelyen az elmúlt hetekben több medve sétált rendszeresen a közkedvelt szabadidőparkban, a Somostetőn, és gyakran tűntek fel az állatkert szomszédságában.

Medvék járnak a marosvásárhelyi Somostető területén, a vadak különösen éjszaka merészkednek elő. Az esetről a Marosvásárhelyi Állatkert osztott meg vieófelvételt.
Térfigyelő kamerák rögzítették ahogy sötétedés után a futópályákon vonulnak.
Kovács Mihály Levente, aki jelenleg ideiglenesen ellátja a polgármesteri feladatokat is keddre virradóan jelentette be a közösségi oldalán, hogy sikerült négy medvét befogni a Somostetőn, az állatkert közelében.
A városvezető arra kéri a vásárhelyieket, hogy ne hagyjanak ételmaradékokat a Somostetőn, sem az állatkert, sem a játszótér közelében levő kukákban, erdőben, és sötétedés után továbbra se használják a futópályát.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.
Az Ilie Bolojan vezette „progresszív kormány” képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll az indítványban.
Az ünnepi időszakra készülve minden élelmiszergyártót leellenőriz a szakhatóság, az utakon a rendőrséggel próbálják kiszűrni az illegális álltaszállítmányokat, és a disznóvágások miatt hétvégére is kiterjesztik a hús bevizsgáltatásának lehetőségét.
Körülbelül 250 tonnás sziklát robbantottak fel szerda délelőtt a Maros völgyében, ugyanis az veszélyt jelentett a 15-ös országúton áthaladókra.
Világpolitikai kitekintésben kiszámíthatatlan a jövő – jelentette ki Lázár János magyar építési és közlekedési miniszter szerdán Sepsiszentgyörgyön. A Lázárinfó a szokásos formában zajlott: a miniszter vállalta, hogy válaszol minden neki feltett kérdésre.
szóljon hozzá!