
Fotó: nyulas piroska
A pünkösdi zarándoklatra felkészítő túrára hívja az érdeklődőket a Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) marosvásárhelyi csoportja, ezzel is népszerűsítve a Mária-utat.
2025. március 12., 12:552025. március 12., 12:55
2025. március 12., 13:522025. március 12., 13:52
A Mária-út Maros megyei szakaszáért felelő, azt felügyelő, a táblákat karbantartó marosszéki EKÉ-sek idén is népszerűsíteni szeretnék az útszakaszt, ezért március 22-én egész napos túrát szerveznek rajta.
Mint Német Levente túravezető a Székelyhonnak elmondta, Marosszentgyörgyről indulnak, és 19 kilométer megtétele után érkeznek Jobbágyfalvára. Indulás március 22-én, szombaton 9 órakor a marosszentgyörgyi plébániatemplom elől, visszatérés este kisbusszal Jobbágyfalváról Marosvásárhelyre. Megtudtuk: a túra könnyű-közepes nehézségű, így kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy próbára tegyük állóképességünket, miközben tavaszi pompájában csodálhatjuk a természetet a Mária-út egyik legszebb szakaszán.
Német Levente azt is elmondta, május 31-én a marosvásárhelyi EKE zarándoklatot szervez a csíksomlyói búcsúra. Hat nap alatt 170 kilométert kell megtenni, az indulás Marosszentgyörgyről lesz, és követi a Mária-utat, érintve Jobbágyfalvát, Mikházát, Sóváradot, Atyhát, Oroszhegyet, Szentegyházát, majd legvégül Csíksomlyót. Erre a zarándoklatra április 30-ig várják a jelentkezőket.
A március 22-én esedékes túráról és a csíksomlyói pünkösdi búcsúra szervezett zarándoklatról is bővebb felvilágosítás kérhető Német Leventétől a 0740 310 219-es telefonszámon.
Őrizetbe vettek egy 62 éves Hargita megyei férfit, akit felfüggesztett jogosítvánnyal és pszichoaktív szer hatása alatti vezetésen értek tetten Maros megyében.
Megbízható és olcsó utcai szemétszolgáltatást szeretne Kovács Mihály Levente marosvásárhelyi alpolgármester, így az RMDSZ-frakcióval kezdeményezte, hogy a város hozzon létre egy saját szolgáltatót. Soós Zoltán polgármesterrel most nem egyeztettek.
Két 18 éves fiatalt állítottak elő a marosvásárhelyi rendőrök, miután a gyanú szerint késsel megsebesítettek két férfit. A feltételezett elkövetőket röviddel az eset után egy taxiban találták meg.
A napokban zajlik a roma tanulók, valamint a sajátos nevelési igényű diákok számára fenntartott helyekre történő középiskolai jelentkezés is. Mekkora az igény ezekre a helyekre, és bírják-e a tanulási tempót az adott iskolában a diákok, miután bejutottak?
Kigyulladt egy kisteherautó szerda délután a Maros megyei Dedrádon. A jármű három utasából ketten orvosi ellátásra szorultak.
Kevésbé vannak kitéve az üzemanyagár-ingadozásnak, ezért viszonylag alacsony áron tudják tartani a repülőjegyárakat – mondta Ian Malin, a Wizz Air gazdasági vezetője, aki kedden Marosvásárhelyen az egynapos kedvezményekről is beszélt.
Azonosította a marosvásárhelyi vasútállomáson történt tűzeset gyanúsítottját a rendőrség. A 40 éves helybéli férfit hétfőn 24 órára őrizetbe vették.
Rövid időn belül két közúti balesethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat kedden. A Náznánfalván történt ütközésben három, a nagyernyei balesetben egy ember sérült meg.
Csatlakozott Maros megye a Brassóból indult regionális innovációs projekthez, amelyben több erdélyi és egy görögországi partner vesz részt. A kezdeményezés részeként a megyében elsőként autóipari és mechatronikai szakértői közösséget hoznak létre.
Korszerű mentális egészségközpontot szeretne építtetni a dicsőszentmártoni városi kórház, ahol elsősorban szenvedélybetegeket kezelnének. A kórház vezetője szerint egyre több olyan ember kéri a segítségüket, aki valamilyen függőségtől szenved.
szóljon hozzá!