
Nyitásra kész a műjégpálya
Fotó: Haáz Vince
Jégkorongozók, mű- és gyorskorcsolyázók avatják fel pénteken Marosvásárhelyen a várban kialakított műjégpályát.
2024. november 20., 08:202024. november 20., 08:20
A marosvásárhelyi Kulturális, Művészeti és Szabadidőközpont közösségi oldalán közölte a hírt, hogy november 22-én, pénteken 15 órától megnyitják a szabadtéri műjégpályát a várban.
Fotó: Haáz Vince
A megnyitón jégre lépnek a Marosvásárhelyi Városi Sportklub – Jegesmedvék jégkorongcsapatának ifjúsági játékosai, a Jegesmedvék Speed Club gyorskorcsolyázói, valamint a Sportklub műkorcsolyázói.
Tavalyhoz hasonlóan egy magáncég állította fel és működteti a létesítményt. A 660 négyzetméteres műjégpályán másfél órás turnusokban lehet majd korcsolyázni, naponta 9.30 és 21 óra között. A helyszínen 26-os mérettől 47-es méretig korcsolyát is lehet bérelni, húsz lejért. A belépőjegy ára sem változott, ahogy előző évben is, idén is húsz lejbe kerül.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.
Marosvásárhelyen új, többszintes parkolóházak építését tervezik a lakónegyedek zsúfoltságának és parkolóhely-hiányának enyhítésére. A kövesdombi Csalhó utcai épület lesz az első, ez több mint 300 autónak ad majd helyet, és várhatóan 2028-ra készül el.
Öt méter mély vízelvezető árokba zuhant munkagéppel egy ember kedden délben a Maros megyei Ilencfalván. Kimentésén jelenleg dolgoznak a tűzoltók.
A marosvásárhelyi várban szervezik meg csütörtökön az új kenyér ünnepét, amelyen fellép a Borsika néptáncegyüttes, a csíkmadarasi népi zenekar és Boczog Botond. A történelmi egyházak képviselői közösen szentelik meg az új kenyeret.
Tűzoltók hoztak le egy ház tetején ragadt macskát hétfőn reggel Szászrégenben; a házikedvenc most már biztonságban van – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság.
Ideiglenesen egyirányúsítják hétfőtől a Cuza Vodă utcát Marosvásárhelyen az útfelújítási munkálatok miatt.
Közúti balesethez riasztották szombaton kora este a tűzoltókat Szászrégenben: egy személyautó eddig tisztázatlan körülmények között letért az úttestről. A járműben hét ember – három felnőtt és négy gyermek – utazott, mind megsérültek.
Baleset miatt áll a forgalom Jedd és Kebele között: egy mikrobusz hat utasát kell sérülések miatt ellátni.
szóljon hozzá!