Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi helyi rendőrségnél járt tapasztalatcserén a gyergyószentmiklósi helyi rendőrség öt fős küldöttsége. Mint mondták, egy hónapja bővült az alkalmazottak köre, az új kollégáknak pedig bemutattak a vásárhelyi példát.
2014. augusztus 19., 14:312014. augusztus 19., 14:31
2014. augusztus 19., 14:432014. augusztus 19., 14:43
A marosvásárhelyi intézmény vezetője, Valentin Bretfelean (képünkön) elmondta, a gyergyóiaknak megmutatták a 112-es és a helyi rendőrség saját diszpécserszolgálatát, a lovas járőrözést, az önkéntes-hálózatot, a számítógépes adattárolást és rendszert, a specifikus dokumentumokat. A Hargita megyei kisváros is tagja a marosvásárhelyi székhellyel alapított helyi rendőrségek egyesületének – hiszen nincs országos összefogó szervezetük –, amelyhez immár Maros megyei helyi rendőrségeken kívül csatlakoztak Hargita, Kovászna, Szeben és Fehér megyékből is.
„A marosvásárhelyi helyi rendőrség az országban a legjobban működő, akiktől van, amit tanulnunk. A legérdekesebb a lovas osztag és a diszpécserszolgálat volt, ezeket ugyanis mi is tudjuk hasznosítani, alkalmazni. Székhelyünk jelenleg egyetlen helyiség, ahol tizennyolcan dolgozunk, tehát nagyon zsúfolt. Ígéret van arra, hogy év végéig kapunk még termeket” – mondta Horváth Ferenc, a gyergyói helyi rendőrség vezetője. Kollégája, Kozma Albert hozzátette: egy hónappal ezelőtt tizenkét új személyt alkalmaztak, közülük négyen jöttek el most Marosvásárhelyre, de tervezik, hogy mindannyian meglátogatják a vásárhelyi intézményt.
„Három és fél évig heten végeztük a munkát Gyergyóban, és a város mellett hozzánk tartozik a Gyilkos-tó környéke is, ahol az erdeigyümölcs-begyűjtőket és az autósokat is ellenőrizzük. Volt és lesz még gond, de többen azért könnyebben bírjuk majd. Hargita megyében kevés településen alakult meg a helyi rendőrség, s ahol van is, ott sem rég, úgyhogy Marosvásárhelyről lesünk el szervezési, működési megoldásokat” – fogalmazott Kozma Albert.
Az első kínai császár, Csin Si Huang-ti sírhelyét őrző agyagkatonák hasonmásai láthatóak azon a tárlaton, amelyet a marosvásárhelyi Kultúrpalotában nyitottak meg szerda délután. A látványos tárlaton megismerhetjük a kelta temetkezési szokásokat is.
Az oktatási törvény szerint a kisebbségi oktatásban minden tantárgyat – a román nyelv és irodalom kivételével – az adott kisebbség nyelvén kell oktatni. A magyar tagozattal ellentétben azonban a német tagozatokon ez nem érvényesül.
Negyvenhat házkutatást tartottak Maros megyében a rendőrök egy folyamatban lévő, illegális erdőgazdálkodással kapcsolatos bűnügy okán szerdán reggel.
Nem győzi a marosvásárhelyi virágkertészet a városi zöldövezetek karbantartását, kevés az alkalmazott a fűnyíráshoz, a fák metszéséhez – indokolta az illetékes válaszként arra, hogy vannak olyan városrészek, ahol térdig ér a fű. Beszélt a megoldásról is.
A csatornafedők szintre emelésén dolgoznak Marosvásárhelyen a Dózsa György utcában, de ezzel nem érnek véget a két éve megkezdett munkálatok. Módosítani fogják a már felfestett sávokat is, a rendőrség utasítására.
Idén először Romániában, Marosvásárhelyen is látható lesz a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, Magyarország egyetlen Oscar-kvalifikáló fesztiváljának néhány filmje.
Elsöprő többségben utasították el a helyiek a Maros megyei Koronkán a vasárnap tartott népszavazáson, hogy tömbházak épüljenek a településen. A községvezetők most már a lakosság döntésére is hivatkozva utasíthatják el a potenciális ingatlanbefektetőket.
Noha Crin Antonescu nyerte a vasárnapi, első fordulós elnökválasztást Maros megyében, George Simion alig maradt el tőle.
Egy háromszáz kilogrammos medvét csaltak kelepcébe és altattak el Segesváron hétfőre virradó éjszaka.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
szóljon hozzá!