Madarasok találkoztak a Mezőségen

Hetedik alkalommal is találkoztak a Kárpát-medence Madaras nevet viselő települései, és mint a zárszóban elhangzott, tovább folytatják a közös ügy előmozdítását.

Gligor Róbert László

2012. augusztus 09., 16:062012. augusztus 09., 16:06

2012. augusztus 09., 16:092012. augusztus 09., 16:09

Az azonos nevű települések találkozójá minden évben más-más helyen tartják meg. Idén Mezőmadaras látta vendégül az erdélyi Backamadarast és Csíkmadarast, valamint az anyaországi Kunmadarast és a Bács-Kiskun megyei Madarast.

Szomabton délelőtt a vendégtelepülések küldöttségei népviseletben vonultak fel a Pataky-Ágotha általános iskolától a református templomig. A seregszemle után ünnepi istentisztelet keretében mondtak köszöntőket a települések lelkészei, majd  Szabó Andor helyi lelkész és Dávid Gyula polgármester átvették Bartha László kunkapitánytól a Magyarországért Kulturális Egyesület adományát, a Történeti Alkotmányt, amelyet a templomban helyeztek el. Délután a szabadtéri színpadon folklórműsorra került sor, amelyen az öt település néptáncosai gyönyörködtették a közönséget. Este Homonyik Sándor koncertjén szórakozott a sokaság, majd a kultúrotthonban bálozhattak a táncoskedvűek.

Vasárnap délelőtt sportendezvények folytak, megnyitották Czirjék Lajos festménytárlatát is, majd délután kerekasztal megbeszélést folytattak a települések közötti testvérszerződésről és a további együttműködésről, ezt követően ismét aláírásukkal erősítették meg az egyezményt.

Dávid Gyula polgármester portálunknak elmondta: a mezőségi magyarok számára ezek a találkozók az egymásra találás, a lelkiekben, szeretetben gazdag találkozások alkalma, de az anyanyelv, kultúra megtartását is szolgálják a programok, továbbá a többi település szokásait, hagyományait, örökségét is megismerhetik. Ezért is minden település a folytatáson és nem az eddigi munka feladásán dolgozik. Az önkormányzat méltón felkészült a rendezvényre, ugyanis mindenki mindig többet és jobbat szeretne nyújtani. Ami a faluközösség hozzáállását illeti, a polgármester csak dícsérő szavakat talált, ugyanis száznyolcvan vendég elszállásolására és étkeztetésére készültek fel a családok, de adományokat is tettek, mindenki dolgozott a közös ügy sikerében.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei