Fotó: Boda L. Gergely
Mesejátékkal, Lázár Ervin A kisfiú meg az oroszlánok című gyerekelőadással lép közönség elé a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata.
2016. április 28., 15:322016. április 28., 15:32
A beharangozó sajtótájékoztatón Keresztes Attila művészeti és Gáspárik Attila vezérigazgató az ifjúsági előadások jelentőségéről, a közönségépítésről beszélt, amely része a színház stratégiájának. Nem bízzák a véletlenre, hogy a jelenlegi színházlátogató generációt követi-e egy következő, amely mára már kinőtt a bábszínházból, de még nem érett meg arra, hogy például Beckett-előadást nézzen meg. Legutóbb a Túl a Maszat-hegyen című produkciót játszották igen nagy sikerrel, most egy újabb következik, gyerekfőszereplővel a középpontban, a cirkusz hangulatát idézve, oroszlánokkal.
A darabot színpadra alkalmazta Demény Péter, rendezte Ruszuly Ervin és Keresztes Attila. Keresztes úgy fogalmazott, hogy a mesedarab nagyszerű lehetőség a rendezőnek és a színésznek is, hogy a benne élő gyerek „eléjöhessen”, hogy a jó értelemben vett naivitás, a rácsodálkozás képessége, a játékosság megmutatkozzon.
Demény Péter már dolgozott együtt Keresztessel, a színház sem új közeg számára, de ahogy mondta, megküzdött a darabbal. Megtanulta azt, hogy a színház egy közösségi tér, mindenki, aki ott van – a rendező, a színész, a díszlettervező, a kellékes – fontos, nélkülük nincs siker, nincs színház, csupán egy ember munkája nem számítana.
Dull Bencének ez a második színpadi alakítása, A Pál utcai fiúkból már ismeri a közönség. A próbafolyamat most sokkal rövidebb volt – mondta, sok tapasztalatot szerzett, és várja a bemutatót.
Az oroszlánokat alakító Kilyén László és Somody Hajnal elmondták, jó volt a gyerekdarab bemutatására készülni. Kilyénnek ez már az ötödik mesefigurája, míg Somody első alkalommal bújik egy mesehős bőrébe.
Bíznak benne, hogy ennek a mesejáték-sorozatnak lesz folytatása – hangsúlyozta Ruszuly Ervin, akit főként táncosként, koreográfusként és színészként ismert eddig a közönség, most rendezőként mutatkozik be, bár nem szereti rendezőnek nevezni magát. Az előadást mindenkinek ajánlja 0 és 99 éves kor között, a gyerekek mellett egyetemistáknak, de azoknak a felnőtteknek is, akiknek van, illetve akiknek nincs gyerekük, valamint nagyszülőknek.
A bemutató szombaton este 7-kor kezdődik a Nagyteremben, a következő előadás május 17-én, kedden délután 5 órakor lesz.
szóljon hozzá!