
Több helyszínen működik a megyei kórház, ez az egyik legnagyobb épülete
Fotó: Haáz Vince
Hármas besorolású akkreditációt kapott a napokban a Maros Megyei Klinikai Kórház – a besorolás mellé odaírták, hogy „Akkreditáció fenntartásokkal”. A kórházigazgató jelezte: minden megtesznek a fejlesztésekért és a betegek érdekeiért.
2024. december 20., 20:132024. december 20., 20:13
Az egészségügyi törvények értelmében az állami támogatással is fenntartott kórházakat ötévente akkreditálni kell. Ilyenkor figyelembe veszik az intézmények menedzsmentjét, a kórházon belüli fertőzéses esetek számát, az orvosi szolgáltatások minőségét, illetve a betegek jogainak betartását.
Összesen hat besorolás van, amit a kórházak megkaphatnak.
A legrosszabb a 6-os besorolás, ami azt jelenti, hogy nem tudják teljesíteni az akkreditációhoz szükséges feltételeket. Ebben az esetben működhetnek ugyan, de nem részesülhetnek állami támogatásban.
Ezután következik az 5-ös besorolás, ami azt jelenti, hogy tizenkét hónapig megfigyelik a kórházat, amelynek teljesíteni kell a meghagyott intézkedéseket, fejlesztéseket, hogy ne veszítse el az akkreditációját.
A 4-es besorolás mellé odaírják, hogy akkreditáció alacsony megbízhatósággal, és két évig érvényes ez, így addig kell mindent megtenniük az intézményvezetőknek, hogy teljesítsék az elvárásokat, fejlesszenek.
A 3-as besorolás mellett szerepel az akkreditáció fenntartásokkal megjegyzés, és ez öt évig érvényes, mindeközben folytatni kell a fejlesztéseket és fokozottan odafigyelni a betegek minőségi ellátásra.
A 2-es besorolás mellett is van megjegyzés: akkreditáció javaslatokkal.
A legjobb az 1-es besorolás, ahol csak az szerepel, hogy akkreditált egészségügyi intézmény.
Az egészségügyi rendszer minőségét menedzselő hatóság (ANMCS) december közepén bocsátotta ki a Maros Megyei Klinikai Kórház új minősítését, besorolva a Maros megyei tanács által fenntartott kórházat a 3-as kategóriába.
Ovidiu Gîrbovan kórházigazgató úgy értékeli, hogy a besorolás megerősíti a kórházat vezető csapatot abban, hogy az eddigi munkát jól végezték, de mindenképpen folytatniuk kell. „Lehetőségünk lesz újabb pályázatokat benyújtani, támogatásokat lehívni és folytatni a fejlesztéseket.”
Ovidiu Gîrbovan, a megyei kórház igazgatója
Fotó: Haáz Vince
A megyei kórházban az elmúlt időszakban számos fejlesztést eszközöltek: korszerű eszközökkel szerelték fel az intenzív terápiás osztályt, az urológiai klinikát, az általános sebészeti osztályt, a kardiológiát, valamint a belgyógyászatot és más orvosi laboratóriumokat. A kórház fenntartója, a Maros megyei önkormányzat idén saját költségvetéséből 31,2 millió lejjel támogatta a kórház beruházásait.
Munkát keres Balogh Dániel, aki idén végzett a marosvásárhelyi Pedagógiai Líceumban. A Down-szindrómával élő fiatal története az elfogadásról, az iskolai évekről és a továbblépés nehézségeiről is szól.
A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal elutasítja a Sylevy Cleaning cég követeléseit, amelyek szerinte jogalap nélküliek. A köztisztasági szolgáltatás továbbra is zavartalanul folytatódik, mivel ez az önkormányzat törvényben előírt kötelezettsége.
Gazdasági melléképületek gyulladtak ki Mezősályi községben szombat délelőtt. A nagysármási tűzoltókat riasztották tűzhöz, amelynek eloltásán szombat délben még dolgoztak a tűzoltók.
Különleges mentőakcióban vett részt két Maros megyei tűzoltó pénteken: egy kétéves kisfiú kezét kellett kiszabadítaniuk egy húsdarálógépből. A nagy odafigyelést igénylő műveletet a sürgősségi osztályon kellett elvégezniük.
Teljes útlezárás van a Maros megyei Lukafalván áthaladó országúton, mert egy dinnyével megrakott teherautó felborult és kettétört egy villanyoszlopot is.
Összesen 75 ezer lejre lejre büntettek két magánszemélyt Marosvásárhelyen, miután kiderült, hogy közterületre hordtak építkezésből származó hulladékot, ruhákat és más szemetet.
Látványos és közérthető módon mutatná be a medvéket, életmódjukat és természetes élőhelyüket az a tematikus medvepark, ami jelenleg készül Szovátán.
Villám csapott két, a Maros partján halászó férfiba csütörtök kora délután Szászrégenben. A mentősök erőfeszítései ellenére életüket nem sikerült megmenteni.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves szászrégeni férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hónapokon át szexuális kapcsolatot létesített egy 14 éves lánnyal.
Játszóterekből nincs hiány Marosvásárhelyen, állapotuk azonban korántsem egyforma. Míg egyes helyszíneken gyerekzsivaj tölti be a teret, máshol törött játékok, megrongálódott szemetesek és elhanyagolt környezet fogadja az érkezőket.
szóljon hozzá!