
Az influenza okozhat gondot, de a gyógyszerhiány egyelőre nem – nyilatkozta a Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház sajtószóvivője
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi kórházakban még nem korlátozták a betegfelvételt a gyógykészítmények hiánya miatt, de kifogytak a tartalékok a sürgősségi esetekben használt hidrokortizon injekcióból. A minisztérium azt ígérte, hogy februárban rendeződik a helyzet.
2025. február 03., 13:502025. február 03., 13:50
A sürgősségi esetekben használt erős gyulladáscsökkentő, a hidrokortizon injekció hiányzik a legtöbb kórházból – jelezték az egészségügyi intézmények. Hétvégén a brassói sürgősségi kórház képviselői arról számoltak be, hogy a fiziológiai szérum hiánya miatt halasztják a krónikus, de nem életveszélyes állapotban lévő betegek beutalását.
A Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház sajtószóvivője, Mariana Negoiţă a Székelyhonnak elmondta, hogy náluk is hiány van a hidrokortizon injekcióból, elfogytak a tartalékok. Ami az infúziók beadásakor, a sebek kitisztításakor használt fiziológiai oldatot illeti, ebből van elég tartalékuk.
Az illetékes kiemelte, a gyógyszerek és gyógyszerkészítmények hiánya miatt
Ha erre mégis sor kerülne, az csakis a járványügyi helyzet miatt lenne, amiatt, hogy a kórtermekben sok a vírusos fertőzéssel is kezelt beteg, de semmiképp nem a gyógyszerek miatt.
A Maros Megyei Kórházban is el tudják látni a hozzájuk forduló betegeket. Mint Jánosi Edith orvosigazgató a sajtónak elmondta, nincsenek tartalékaik, ahogy általában, a hidrokortizonból, de a hozzájuk forduló betegeket el tudják látni, senkit nem kellett visszautasítsanak. Remélik, hogy az év eleji elakadások után hamarosan rendeződni fog a helyzet és minden készítményből lesz elegendő.
Az országos gyógyszerügynökség is reagált a kórházak által jelzett hiányosságra. A hivatalos intézmény közleményéből kiderül, hogy a december végi és január elejei hivatalos szabadnapok miatt nem gyártottak elegendő mennyiséget az erős gyulladáscsökkentő szerből, a hidrokortizonból, és emiatt alakult ki országszerte jelentős hiány, különösen a nagy kórházakban. Az ügynökség illetékesei szerint
Ami a fiziológiai oldatot illeti, a minisztérium tárgyalásokat kezdeményezett a gyártókkal, hogy elérje, biztosítsák a kért mennyiséget az összes egészségügyi intézménynek.
Felborult és lesodródott az útról egy személyautó csütörtök délután Szásznádas közelében. A balesetben két felnőtt és két gyerek sérült meg.
Az EDDA Művek legendás dalaira épülő rockmusical, A Kör május 16-án Marosvásárhelyen is megtekinthető lesz a Simon László Sportcsarnokban, ráadásul ingyenesen, csak helyjegyet kell váltani.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát 858 alkalmazottjának kell átvennie a felmondási értesítését szerdán és csütörtökön. Kaptak ugyan tíz nap haladékot, de nem reménykednek.
Temes megye után országszinten csak Maros megyében van két, 30 ezer literes tartálykocsi, amivel ivóvizet tudnak biztosítani szükség esetén a lakosságnak. Az elsőt Marosvásárhelytől kapta a tűzoltóság, a másodikat szerdán délután a megyei tanácstól.
A Marosvásárhelyi Sportegyesület (MSE) sportközössége is gyászolja tragikus hirtelenséggel elhunyt sporttársát, Fülöp Miklóst.
Kilencvenegyezer lakosnak lesz minőségi ivóvize és részben csatornahálózata két éven belül, miután megvalósul az Aquaserv vízszolgáltató 186 millió eurós nagyberuházása. Maros megye mellett Hargita megye egyik városát is érinti a fejlesztés.
Befogta a néhány napja állított csapda azt a fiatal hím medvét, amely a közelmúltban többször is feltűnt Marosvásárhelyen a Somostető környékén, az állatkert közelében.
Baleset történt a Százkézd községhez tartozó Zoltán településen, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók és a mentősök.
Térfigyelő kamera is rögzítette egy teherautó és személygépkocsi ütközését Marosvásárhely egyik legforgalmasabb útkereszteződésében.
Legyen újra szerves része a városnak a Maros-folyó mottóval hirdetett nemzetközi ötletpályázatot a marosvásárhelyi városvezetés azzal a céllal, hogy összekössék a vizes élőhelyeket a meglévő parkokkal. A négymillió eurós díj részben helyben marad.
szóljon hozzá!