
Sajtóesemény a Maros megyei tűzoltóságon. November 17-én emlékeznek meg világszerte a közúti balesetben elhunyt áldozatokról
Fotó: Haáz Vince
A kerékpározók közlekedési kihágásai okozták a legtöbb balesetet, de ezek jártak a legkevesebb halálos áldozattal. Maros megyében viszont számos halálos kimenetelű közúti baleset történt. Sajtóeseményen ismertették a számokat a hatóságok képviselői.
2024. november 15., 19:102024. november 15., 19:10
November 17-én emlékeznek meg világszerte a közúti balesetben elhunyt áldozatokról. Ennek kapcsán a Maros megyei tűzoltóság és a rendőrség képviselői sajtóeseményen ismertették az elmúlt tíz hónap közúti baleseteinek mérlegét, és hívták fel a figyelmet arra, hogy mekkora az egyéni felelősség a balesetek megelőzésében.
Idén január és október között 135 súlyos közúti baleset történt a Maros megyei utakon, amelyeknek következtében összesen
– részletezte a Maros megyei rendőrség közlekedésügyi osztályának vezetője, Conțiu Cristian.
A legtöbb balesetet a kerékpárosok közlekedési kihágásai okozták, az összes közúti baleset 14 százalékát, és egy ember vesztette így életét.
A balesetek 13 százaléka ugyanakkor azért következik be, mert az autósok nem adnak elsőbbséget a gyalogosoknak: négy ember hunyt el emiatt az elmúlt tíz hónapban Maros megyében.
A közlekedési balesetek további 13 százalékáért a gyorshajtás a felelős; öt ember vesztette életét emiatt.
A gyalogosok közlekedési szabálysértései miatt pedig hat ember vesztette életét az elmúlt tíz hónapban Maros megyében
– számolt be a részletekről Conțiu Cristian. Hozzátette, 2019-hez képest 27-tel csökkent a közúti balesetek áldozatainak száma, öt éve ugyanis negyven ember vesztette életét a utakon ugyanebben az időszakban a megyében.
Fotó: Haáz Vince
Január elseje és október 31. között a SMURD rohammentő-szolgálat csapatait 670 alkalommal riasztották közúti balesetekhez – számolt be erről a Maros megyei tűzoltóság vezető-helyettese, Buhăianu Cristian ezredes.
Hozzátette, 43 esetben súlyos közúti balesethez riasztották, ebből 28 alkalommal teljes kimentést kellett véghez vinniük az összetört járművekben rekedt utasok mentéséért. Sajnos huszonegy esetben nem tudtak segíteni az áldozatokon, akik már a helyszínen életüket vesztették – közölte a tűzoltóság helyettes vezetője.
Moldovan Alin, a tűzoltóság kimentésekért és elsősegélyképzésekért felelős szakértője arra hívta fel a figyelmet, hogy sok esetben a légzsák is sérüléseket okozhat, hiszen a becsapódás következtében akár a belső szervek is leszakadhatnak.
Fotó: Haáz Vince
Mint elmondta,
A megyei rendőrség elemzésekért és megelőzésért felelős osztályának koordinátora, Pîncă Gabriela az egyéni felelősség fontosságára hívta fel a figyelmet.
A megyei rendőrség elemzésekért és megelőzésért felelős osztályának koordinátora, Pîncă Gabriela: ne azért kössük be magunkat, mert a rendőr a sarkon áll
Fotó: Haáz Vince
Hangsúlyozta, az elhalálozási számok mögött életek és családok vannak, de hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy
November 17-én a marosvásárhelyi Plaza M bevásárlóközpontban a rendőrség és a tűzoltóság közösen tart foglalkozást megelőzéssel és elsősegélynyújtással kapcsolatban. A vészhelyzetben való viselkedésre vonatkozó információk a fiipregatit.ro országos vészhelyzeti platformon találhatók.
Nézzétek, értsétek meg és soha ne feledjétek el mottóval mutatták be a roma holokausztra emlékeztető kiállítást pénteken Marosvásárhelyen. A New Yorkban összeállított tárlatanyagot kibővítik helyi adatokkal, fényképekkel, és nyáron is látható lesz.
Egy átfogó állagfelmérés során kiderült, hogy kilenc marosvásárhelyi tömbház szerkezeti megerősítésre szorul. Bár az épületeken látható repedések nincsenek, a szakértői besorolás szerint egy erősebb földrengés komoly károkat okozhatna bennük.
Tíz kút megépítésével segítené a Magyar Református Szeretetszolgálat a Küküllő menti településeken élőket, miután az elmúlt évi súlyos árvíz következményei máig megnehezítik a helyiek mindennapjait.
Közúti baleset történt Maros megyében, Mezőpagocsa községben, a helyszínre több mentő- és tűzoltóegységet riasztottak.
Közúti baleset történt Szászkézden csütörtök délelőtt, az egyik sofőr megsérült – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Több mint két évtizednyi leépülés és stagnálás után a Bölöni László stadion ismét a város sportéletének középpontjába kerül. A felújítás szakaszosan halad előre, egy korszerű és teljes mértékben működő sportlétesítményt kap a közösség.
Karbantartási munkálatok miatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás Marosvásárhely több utcájában február 26-án, 8 és 15 óra között.
Marosvásárhelyen, Ákosfalván és Maroskeresztúron végzett házkutatást a rendőrség február 24-én olyan személyeknél, akik a nyomozók szerint gyanúja szerint több marosvásárhelyi építkezési céget is megkárosítottak.
Medvetámadás áldozata lett egy 45 éves pásztor a Maros megyei Nyomát falu közelében. A férfi fején és vállán mély sebeket ejtett a vadállat.
A marosvásárhelyi sürgősségi klinikai kórház lesz az egyik új központ, amivel bővül a hirtelen szívhalál megelőzésére irányuló országos program – jelentette be szombaton az egészségügyi miniszter.
1 hozzászólás