
A katolikus hittanolimpia Maros megyei résztvevői
Fotó: Kiss Tünde közösségi oldala
Jó eredményeket értek el a Maros megyei diákok a Kézdivásárhelyen megszervezett katolikus hittanolimpián, valamint a református, evangélikus és unitárius vallásolimpián is, amelynek Marosvásárhely adott helyet.
2024. április 27., 18:312024. április 27., 18:31
Kiss Tünde Maros megyei szaktanfelügyelő számolt be a közösségi oldalán arról, hogy az elmúlt napokban megszervezett vallási tantárgyversenyeken miként szerepeltek a Maros megyei diákok.
A római katolikus hittanolimpiát Kézivásárhelyen szervezték meg a mottóul választottak alapige szellemében: „Akiket Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai” (Róm. 8, 14). A Maros megyei diákok szép eredményekkel tértek haza: I. díjat kapott Airizer Elvira (Bolyai Farkas Elméleti Gimnázium), II. díjat Varodi Dorottya (Szent György Általános Iskola, Marosszentgyörgy), míg a III. helyre Blénessy Abigél ( A. Ceușianu Általános Iskola, Szászrégen) érdemesült.
Dicséretben Balogh Cs. Réka Eszter (Mihai Vitazul Általános Iskola, Marosvásárhely) és Molnár Enikő (Apafi Mihály Általános Iskola, Nagyernye) részesült.
A református, evangélikus és unitárius vallásolimpia díjazottjai
Fotó: Kiss Tünde közösségi oldala
A református, evangélikus és unitárius vallásolimpia házigazdája a Marosvásárhelyi Református Kollégium volt, ezen több mint 120 diák bizonyította, hogy jól felkészült bibliaismeretből. A Maros megyei diákok eredményei:
I. díj: Bende Tabita (Adorjáni Károly Általános Iskola, Marossárpatak), Szász Iván Csongor (Református Kollégium);
II. díj: Balázs Dóra Rebeka (Romulus Guga Általános Iskola), Paniti Edina Tilda (Nyárádkarácsoni Általános Iskola), Kiss Andrea Zsuzsa, Sükösd Rebeka (Református Kollégium), Nagy Amanda (Bolyai Farkas Elméleti Gimnázium);
III. díj: Mózes Edina (Adorjáni Károly Általános Iskola, Marossárpatak), László Dániel (Dr. Bernády György Általános Iskola), Gerendi Szófia Rebeka, Csiki Johanna, Nagy Csaba László, Gólya Botond Levente, Kiss Patrik Attila (Református Kollégium) és Nagy Bettina Beatrix (Bolyai Farkas Elméleti Líceum).
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!