
Felszerelt informatikai labor a kerelőszentpáli iskolában. Sok tanintézetet felújítottak és kibővítettek az elmúlt években
Fotó: Haáz Vince
Biztonságban kezdődik hétfőn a tanév a Maros megyei tanintézményekben. Minden iskola, óvoda rendelkezik egészségügyi engedéllyel, néhánynak nincs meg ugyan a tűzvédelmi engedélye, de folyamatban van a megszerzése – mondta a Székelyhon megkeresésére Antal Levente főtanfelügyelő-helyettes, akitől azt is megtudtuk, hogy a pottyantós vécék már csak muzeális, nem használati tárgyak az iskolaudvarokon.
2023. szeptember 10., 09:062023. szeptember 10., 09:06
Az előző évekhez képest jobb körülmények között kezdik a tanévet Maros megyében az óvodások és iskolások – mondta érdeklődésünkre Maros megye főtanfelügyelő-helyettese. Mint kifejtette, az elmúlt években a polgármesteri hivatalok és az iskolaigazgatók karöltve pályáztak, és minden lehetőséget megragadtak, hogy uniós, illetve kormányzati pénzeket hívjanak le, ezekből bővítsék, tatarozzák, újítsák fel az iskolákat. Ennek köszönhetően
Antal Levente azt is elmondta, minden oktatási intézménynek van egészségügyi engedélye. A pottyantós mellékhelyiség már a múlté,
Ami a tűzvédelmi engedélyeket illeti, akad pár oktatási intézmény, ahol ez még hiányzik, de beszerzésük folyamatban van.
Az van ugyanis, hogy amennyiben bővítés vagy átalakítás történik egy iskolában, a munkálat befejezése után kell igényelni ezt az engedélyt, és időbe telik a helyszín ellenőrzése, az engedély kiállítása.
A főtanfelügyelő-helyettes úgy értékelte, az iskola- és óvodavezetők mindent megtesznek annak érdekében, hogy a diákok biztonságos épületben, biztonságos körülmények között kezdjék a tanévet. Az idei nyári tanügyi sztrájk eredményeinek is köszönhetően reméli, hogy a tanítók és tanárok lendülettel és örömmel kezdik a tanévet, és legjobb tudásuk szerint oktatnak, nevelnek.
A következő időszakban nem várhatók jelentős fennakadások Románia üzemanyag-ellátásában – közölte pénteken a kormány, miután az energiaügyi minisztérium vezetői az olajipari és üzemanyag-forgalmazó vállalatok képviselőivel egyeztettek.
Egy ember meghalt, kilencen pedig orvosi ellátásra szorultak pénteken, miután egy személyszállító kisbusz kerítésnek csapódott Câmpulung városának egyik utcáján – közölte az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Négy megyére narancssárga, 14 megyére sárga jelzésű hőségriasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Erdőtüzek oltására szakosodott negyvenfős kontingenst küldött csütörtökön Görögországba a román belügyminisztérium vészhelyzetekért felelős szakosztálya az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) szervezésében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete egyik vizsgált forgatókönyv szerint sem kedvez az egészségügyi dolgozóknak – közölte a Sanitas Szakszervezeti Szövetség csütörtökön.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
szóljon hozzá!