
Fotó: Hódmezővásárhely város gyorshír szolgálata
A településeik közötti testvérvárosi kapcsolat kialakításáról és számos más közügyben egyeztetett hétfőn Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester és Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely vezetője, a magyarországi baloldali ellenzéki összefogás elbukott kormányfő-jelöltje. Gálfi lapunknak hangsúlyozta, ettől függetlenül jó a székely városvezetés viszonya a jelenlegi anyaországi kormánnyal.
2022. szeptember 27., 15:442022. szeptember 27., 15:44
2022. szeptember 27., 16:062022. szeptember 27., 16:06
Levélben jelezte Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármesternek tavaly októberben Márki-Zay Péter, a magyarországi ellenzéki összefogás kormányfő-jelöltje, hogy erdélyi körútja során találkozni szeretne vele. A felkérés nagy port kavart ekkor a székely városban, hiszen Gálfi a közösségi médiában kérte ki a lakosság véleményét arról, hogy eleget tegyen-e a felkérésnek. A bejegyzést kisvártatva törölték, ugyanakkor a találkozó is elmaradt. Utóbbit Gálfi Árpád azzal indokolta, hogy nem szeretne részt venni az ellenzékiek kampányában, ugyanakkor arra törekszik, hogy jó viszonyt ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal.
A magyarországi választások lejártát követően – „ígéretéhez híven” –, végül hétfőn Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalában fogadta Márki-Zay Pétert Gálfi Árpád;
– olvasható az elöljáró által közzétett kommünikében.
Lapunknak adott nyilatkozatában Gálfi kifejtette, egyebek mellett a két város közötti, még 2017-ben (szerk. megj. akkor még néhai Almási István volt a polgármester Hódmezővásárhelyen) kezdeményezett testvérvárosi kapcsolat létrehozásához szükséges lépésekről egyeztettek.
Ezenkívül tárgyaltak még egyebek mellett a helyi tömegközlekedés megszervezéséről és számos más közügyről is, amelyekben segítséget vár Gálfi az anyaországi településtől. Ezen információkat egyébként maga Márki-Zay Péter is közzétette Hódmezővásárhely Facebook-oldalán.
Gálfi Árpád ugyanakkor leszögezte a lapunknak, hogy sosem ápolt rossz viszonyt a magyar kormánnyal, ezt a Székelyudvarhelyre érkező anyaországi számos támogatás is igazolja.
– szögezte le Gálfi.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
5 hozzászólás