
Saját termesztésű vagy helyben termelt alapanyagokból előállított termék a Nyárádmentéről. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Olyan lehetőséget biztosítanának a Nyárádmente mezőgazdászai, kézművesei és kistermelői számára, ahol mint Nyárádmenti termék értékesíthetnék a helyi alapanyagokból feldolgozott vagy előállított termékeket. Ehhez egy jól felismerhető grafikát és jelmondatot terveznek létrehozni.
2021. augusztus 11., 19:022021. augusztus 11., 19:02
A Nyárádmente gazdái, kistermelői és kézművesei a kedvezményezettjei annak a közel kétéves projektnek, amelynek értéke meghaladja a 90 ezer eurót. Az erre vonatkozó támogatás összege kicsivel több mint 83 ezer euró, amit a Nyárádmente Kistérségi Társulás nyert el az Európai Unió vidékfejlesztési alapjától, és amihez önerőből több mint 7300 euróval kell hozzájárulniuk.
A projekt révén közel két év alatt olyan lehetőséget kell létrehozni a vidék mezőgazdászai, kézművesei és kistermelői számára, ahol mint Nyárádmenti termék értékesíthetik a saját maguk által megtermelt, helyi alapanyagokból feldolgozott vagy előállított termékeket.
illetve népszerűsítési kampányba kezdenek nyomtatványokkal, online ismertetésekkel, sajtónyilvánossággal.
A projekt sikeréhez várhatóan a piac korszerűsítése is hozzájárul. Amint arról korábban írtunk, olyan korszerű piacot és vásárteret szeretnének létrehozni Nyárádszeredában, amelyre méltón lehetnének büszkék a kisváros és a környező települések lakói.

Olyan korszerű piacot és vásárteret szeretnének létrehozni Nyárádszeredában, amelyre méltón lehetnének büszkék a kisváros és a környező települések lakói. A korszerűsítésre negyedszer írnak ki közbeszerzési eljárást.
Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester a Székelyhonnak azt mondta, a tervezett vásárcsarnok fával lesz burkolva, hogy sugallja a korabeli vásárok jellegét, fagyasztó- és hűtőládákkal felszerelve, közművesítve, ahol az őstermelők számára külön faházikókat biztosítanának. A közbeszerzési pályázatra kilenc cég jelentkezett, és még ebben a hónapban kihirdetik, hogy melyik az a nyertes vállalkozás, amely elvégzi a korszerűsítést – válaszolta érdeklődésünkre a polgármester.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!