
Fotó: Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház
Aláírta kedden Alexandru Rafila egészségügyi miniszter a marosvásárhelyi, égési sérülteket kezelő kórház kivitelezésének megkezdésre vonatkozó utasítást, így márciusban már nekifognak a munkálatoknak, a megyei sürgősségi klinikai kórház mögött.
2024. február 21., 11:012024. február 21., 11:01
2024. február 21., 11:022024. február 21., 11:02
A bukaresti és temesvári, égési sérülteket kezelő központ után a marosvásárhelyi lesz a harmadik, amelynek építését megkezdik. Alexandru Rafila egészségügyi miniszter kedden írta alá az utasítást, amelyben az áll, hogy a marosvásárhelyi egészségügyi központot 19 hónap alatt kell felépíteni.
Folyosóval kapcsolják össze a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházzal. Az új épületet a jelenlegi kórház mögé építik, emiatt el fogják költöztetni a helikopterleszállót.
A helikopterleszállót is elköltöztetik
Fotó: Haáz Vince
Az új egészségügyi intézménynek parkolót is kialakítanak. A beruházást a Világbanktól felvett kölcsönből valósítja meg az egészségügyi minisztérium.
Marosvásárhelyen 2019-ben szüntették meg a megyei kórház égési sérülteket ellátó részlegét, ami egy járóbeteg-rendelőből és egy kórteremből állt. Akkor azzal indokolták a részleg felszámolását, hogy nem felel meg a törvényes előírásoknak. Jelenleg az égési sérülteket a rohammentő-szolgálatnál (SMURD) látják el, a súlyos esetekben mentőhelikopterrel a fővárosba szállítják a pácienseket.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!