
Fotó: Haáz Vince
Mint ismeretes, 10 százalékos kedvezményben részesülnek azok a marosvásárhelyi adófizető magánszemélyek, akik március 31-ig teljes egészében befizetik a jelenlegi évre vonatkozó adót és illetéket.
2023. március 23., 11:592023. március 23., 11:59
2023. március 23., 14:502023. március 23., 14:50
10 százalékos kedvezményben a jogi személyek csak akkor részesülnek, ha aktív fiókkal rendelkeznek az Adóigazgatóság Elektronikus Adószolgáltatási Portálján, a platformacetateni.targumures.globalpay.ro címen, és 2023. március 31-ig teljes egészében befizetik a jelenlegi évre vonatkozó adókat és illetékeket. További információ a dfltgm.ro oldalon található.
Részletek:
A zsúfoltság elkerülése érdekében a marosvásárhelyiek rendelkezésére áll a ghiseul.ro platform az online fizetések lebonyolítására, emellett 26 Selfpay fizetési állomás, amelyek a város különböző területein található hipermarketekben vagy üzletekben, valamint a városháza épületében (Győzelem tér 3. szám) és a marosvásárhelyi Lakcímnyilvántartó Hivatalban (Lovasság utca 26–28. szám) találhatók. A Selfpay automaták a helyi adók befizetéséért nem számítanak fel különdíjat.
Azok az adófizető magánszemélyek, akik a 2023-as évre vonatkozó adókötelezettségüket szeretnék befizetni, a marosvásárhelyi városháza Győzelem tér 3. szám alatt található pénztárnál, a marosvásárhelyi városháza Merészség utca 19. szám alatti munkapontjánál, illetve a Lovasság utca 26–28. szám alatti munkapontnál tehetik meg.
A jogi személyek az Adóigazgatóság Győzelem tér 33. szám alatti irodájában, illetve a marosvásárhelyi városháza Merészség utca 19. szám alatti irodájában fizethetik be a helyi adókat és illetékeket.
Munkaprogram:
hétfő–péntek 8.00–12.00;
hétfő-szerda 12.30–14.30.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Kül- és Belföldi Kapcsolatok Osztálya
(X – Fizetett hirdetés)
Románia területének jelentős részére érvényes szélriasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Nicușor Dan államfő nem támogatja, hogy népszavazást írjanak ki a bírák és ügyészek különnyugdíjának témájában.
A kormánykoalíció a minimálbér változatlan szinten tartását támogatja – jelentette ki csütörtök este Ilie Bolojan miniszterelnök, hangsúlyozva, hogy jövő héten a szakszervezetek és a munkáltatók képviselőivel is egyeztetnek a témáról.
A kétezres évek elején egy maffiaszerű szervezet működött Csíkszeredában, amelynek felszámolásában Szondy Zoltán újságíróként oroszlánrészt vállalt; kétszer meg is verték. Erről az időszakról is mesélt a Székelyhon közéleti műsorában, a Summában.
Más volt ez a gyergyószentmiklósi megemlékezés, mint az elmúlt években. A város főterén idézték fel az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékét. A forradalom szelleme „kijött az utcára” – és magával hozott fiatalokat is.
Október 26-ától, vasárnaptól áttér Románia a téli időszámításra, hajnali 4 órakor 3 órára kell visszaállítani az óramutatókat.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulóján mintegy 100 ember gyűlt össze a sepsiszentgyörgyi 56-os emlékparkban jelenlétével megtisztelni a hősök áldozatát.
A 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeit elevenítették fel a kézdiszéki diákok. Az október 23-i, hősök tiszteletére rendezett megemlékezés több kézdivásárhelyi helyszínen zajlott: a református temetőben, a főtéren és a művelődési házban.
A nemzeti emlékezet helyszíne volt október 23-án a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia, ahol az 1956-os forradalom hősei és a szabadság eszméje előtt hajtottak fejet az ünneplők, majd fáklyákkal a kezükben közösen vonultak a Várudvarba.
A gyergyószentmiklósi képviselő-testület napirendjén volt egy iroda biztosítása az EMSZ számára, de a pártnak mégsem lesz új székháza az RMDSZ frakció tartózkodása miatt. Egy új oktatási központ létesítéséhez pedig további egyeztetések szükségesek.