
Azok a szülők, akik kénytelenek otthon maradni gyerekükkel, 75 százalékos bértámogatást kaphatnak majd. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Visszavezeti a kormány azt a 75 százalékos bértámogatást, amelyet azok a szülők igényelhetnek, akik kénytelenek otthon maradni 12 évesnél fiatalabb, online tanrendben tanuló gyerekükkel. A támogatásra az előző két tanévben is nagy volt az igény a szülők részéről, Hargita megyében kétezernél is többen kaptak ilyen jellegű segítséget az említett időszakban.
2021. szeptember 23., 11:552021. szeptember 23., 11:55
2021. szeptember 23., 12:552021. szeptember 23., 12:55
A 2021–2022-es tanévben is alkalmazni fogja a kormány azt a 75 százalékos bértámogatást, amelyet az online tanrendbe került gyerekek szülei igényelhettek – jelentette be az online oktatással kapcsolatban Florin Cîțu miniszterelnök kedden. Az előző tanévben is létezett ez a lehetőség, és újra bevezetik ezt, vannak költségvetési források a támogatásra – mondta a kormányfő.
Már a 2019–2020-as tanévben is létezett ez a támogatás, és elég sokan igényelték Hargita megyében, illetve a következőben is. Az új, 2021–2022-es tanévben igényelhető támogatásra vonatkozóan még nem jelent meg új jogszabály – közölte megkeresésünkre Jánó Edit, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség osztályvezetője.
A korábbi, idén június végéig érvényben lévő szabályozás szerint az online tanrendbe került, 12 évnél fiatalabb diákok egyik szülője igényelhette a bértámogatást. Ennek
Ha az egyik szülő munkanélküli volt, akkor a másik nem kérelmezhette a támogatást. A támogatásra jogosult szülők munkaadójuknál igényelhették a bruttó bérük 75 százalékával egyenértékű támogatást, amelyet a munkaadó fizetett ki nekik, majd visszaigényelte azt a munkaerő-elhelyező ügynökségtől.
– sorolta a korábbi támogatásigénylési feltételeket Jánó Edit. „Ez érvényes volt a 2019–2020-as tanévben és a 2020–2021-es tanévben is, amit pedig most akar elrendelni a kormány, az a 2021–2022-es tanévre lesz érvényes” – fűzte hozzá.
A megyei munkaerő-elhelyező ügynökség adatai szerint Hargita megyében a 2019–2020-as tanév időszakában igényelték a legtöbben a bértámogatást. Akkor összesen 764 vállalkozástól kaptak ilyen jellegű kérelmezéseket 1699 alkalmazott bértámogatására vonatkozóan. Abban a tanévben az online tanrendbe került gyerek szüleinek a bértámogatására 1,3 millió lejt folyósított az állam Hargita megyébe.
A 2020–2021-es tanévben 462 cég összesen 764 alkalmazott nevében igényelte a támogatást, amelynek az összértéke valamivel több mint egymillió lej volt.
A székelyföldi iskolákban és óvodákban 19 osztály, illetve csoport került már online tanrendbe, mert ezekben a közösségekben megjelent a koronavírus. Ezek közül 8 Hargita megyében, 7 Kovászna megyében, 4 pedig Maros megyében van. Az érintett osztályokban tanuló gyerekek szülei még nem igényelhetik a bértámogatást, hiszen erre vonatkozóan még nem jelent meg a jogszabály. Országszerte egyébként már 17 600 tanuló és óvodás gyerek tanul online tanrendben a koronavírus miatt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!