
Fotó: Veres Nándor
Minimális önkormányzati befektetéssel létesült egyedülálló szabadtéri piknikezőhely a Csíkszentkirály határában, a Büdösfürdő felé vezető út mentén. A helyszínen így minden körülmény adott a törvényes, természetben történő sütögetéshez, lazításhoz.
2020. szeptember 11., 15:342020. szeptember 11., 15:34
„Az említett terület önkormányzati tulajdonban van, ennek tudatában érkezett egy fővárosi illetékes, akinek eltökélt szándéka volt egy piknikező park létrehozása” – elevenítette fel az ötletet Székely Ernő csíkszentkirályi polgármester.
Rámutatott, ő maga sem hitt benne sokáig, de az Ursus cégcsoporthoz tartozó, brassói illetőségű sörgyártó vállalat teljes egészében vállalta a hely kialakításával járó pénzügyi költségeket, mint a tájékoztató táblák, 30 asztal és pad elhelyezése – ezek fele tetővel is rendelkezik –, továbbá számos sütésre alkalmas tűzrakó helyet is kialakítottak. A szerződés értelmében mindez 15 ezer euróra rúg.
„Az önrésznél annyit említettek, hogy legyen megfelelő vízellátás, amit tartály segítségével oldottuk meg. Továbbá mellékhelyiséget és szemeteskonténert kellett kihelyezzünk. Ezen kívül egy évig a karbantartás és a rongálások kijavítása ránk hárul” – közölte.
Fotó: Pinti Attila
A hosszútávú terveknél kifejtette, játszóteret és egy kisebb labdarúgó pályát is ki szeretnének alakítani a park szomszédságában, de a merész terveknél egy halastó ötlete is felmerült. A közelben levő leromlott épület esetében jelenleg a dokumentációt állítják össze, oda ugyanis panziót szeretnének létesíteni. A modern, egyedülálló létesítményről szóló bővebb cikkünket ide kattintva olvashatják.

A természetben történő piknikezés szabályozásáról még 2012-ben határozott a kormány, miután az emberek többsége szemetesen hagyta az erdőket és patakok mentét. Egy országos program részeként Hargita megyében elsőként Csíkszentkirály mellett alakítanak ki szabályozott piknikezőhelyet.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
szóljon hozzá!