
Fotó: Haáz Vince
Nincs víz Székelyudvarhely Tábor-negyedi lakótelepén a magasabb emeleti lakásokban. A probléma hosszan kitarthat.
2023. augusztus 01., 21:092023. augusztus 01., 21:09
2023. augusztus 02., 15:172023. augusztus 02., 15:17
Felelősségteljesen, csak a legszükségesebbekre használják az ivóvizet kedden és szerdán Székelyudvarhelyen – hívja fel a figyelmet a Harvíz Rt. a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán. „Elsősorban a magasabban fekvő városrészeken kell nyomásingadozásra számítani, de előfordulhat az akadozás a szolgáltatásban az egész város területén,
– írják a bejegyzésben, hozzátéve, hogy „az ivóvíz termelése jelenleg csak félkapacitással történik”, mert meghibásodott egy nyersvizet szállító vezeték.
Közlésük szerint a Harvíz csapata már dolgozik a műszaki probléma elhárításán, az ügyfélszolgálatnál érdeklődve úgy értesültünk, reggelig nem valószínű, hogy megoldják a problémát.
Egyébként legutóbb nemrég, június végén, az Udvarhely Napok startján volt probléma az ivóvízellátással Székelyudvarhelyen: a magasabban fekvő városrészeken alig vagy egyáltalán nem volt víz több mint egy napig.
Továbbra is dolgoznak a meghibásodott cső kijavításán, de addig is csak az alacsonyabban fekvő városrész háztartásainak vízellátását tudják biztosítani – tudtuk meg a Harvíz munkatársától.
Elkezdték feltölteni a tartályokat – értesített Zörgő Noémi, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának szóvivője.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!