
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt néhány napban jelentősen megnőtt a Csíkszereda keleti peremén található Suta-tó vízszintje, a korábban üres, sűrű bozóttal benőtt tómeder szinte teljesen feltelt. A hódok dugaszolták el a kifolyót, ezért be kellett avatkozni, így péntektől már apad a vízszint.
2021. április 17., 11:102021. április 17., 11:10
2021. április 17., 13:532021. április 17., 13:53
Jelentős mértékben, majdnem teljesen feltelt a tó, amikor nekifogtak a dugulás elhárításának. Miklós Géza, a Hargita Megyei Olt Vízügyi Igazgatóság igazgatója kérdésünkre azt mondta,
Mint mondta, be kellett avatkozniuk, mert ha a meder teljesen feltelik, a víztömeg átfolyhat a gáton, és kezelhetetlenné válhat.
Fotó: Pinti Attila
Először szivattyúzni kezdték a vizet a tóból, majd a regionális víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt.-től kérték kölcsön azt az autót, amely megfelelő felszereléssel és kamerával rendelkezik a vezetékekben keletkezett dugulások azonosításához. Így derült ki, hogy
Fotó: Pinti Attila
Miután egy markolót hoztak a helyszínre, pénteken be is fejeződött a beavatkozás, a faágakat és más hordalékot kiszedték, a víz megfelelően folyik, a tó vízszintje pedig, ahogy szombat reggel láttuk, láthatóan apadni kezdett, bár még sok víz van a mederben. Az igazgató szerint

Elkezdik a munkálatokat tavasszal a csíkszeredai Suta-tónál a környezetvédelmi minisztérium idei költségvetéséből – írta Facebookon Tánczos Barna tárcavezető. Ez összhangban van azzal az elképzeléssel, amit a Székelyhonon januárban vázoltunk.
A több éve várt felújítás során kikotorják a tómedret, megerősítik és megemelik a gátat, rendezik a környezetet, felújítják az oda vezető bekötőutat.
A beruházás értéke meghaladja a 4 millió lejt, ezt a Râmnicu Vâlcea-i központú Olt Vízügyi Igazgatóság végezteti, miután évekkel ezelőtt az egykori tavat árvízvédelmi létesítménnyé minősítették át.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
A nyári gyümölcs- és zöldségszezon csúcsán megnéztük, mennyibe kerülnek a szezon kedvencei a piacokon és a szupermarketekben. Több terméknél jelentős árkülönbséget találtunk, de nem minden esetben a piac bizonyult olcsóbbnak.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
2 hozzászólás