
Fotó: Pinti Attila
Levélben fordult a Román Vasúttársasághoz (CFR) a csíkszeredai és sepsiszentgyörgyi vasútállomáson tapasztalt, magyar nyelvű hangosbemondás hiánya miatt a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat, a kétnyelvű utastájékoztatás visszaállítását kérve.
2024. október 03., 20:112024. október 03., 20:11
2024. október 03., 20:382024. október 03., 20:38
Jókora visszhangott váltott ki a Székelyhon szerdai cikke, amelyben rávilágítottunk arra, hogy egy ideje egynyelvűvé vált a hangosbemondás a csíkszeredai vasútállomáson.

Egy ideje egynyelvű a hangosbemondás a csíkszeredai vasútállomáson, a vonatok érkezéséről és indulásáról szóló információkat csak románul közlik az utasokkal. A magyar nyelv ezúttal is egy műszaki változtatás nyomán tűnt el a hangos utastájékoztatásból.
Amint arról elsőként beszámoltunk, egy műszaki változtatás miatt a vonatok érkezéséről és indulásáról szóló információkat néhány napja csak románul közlik az utasokkal Csíkszeredában. Kérdésünkre Cornel Roșu, a csíkszeredai vasútállomás infrastruktúráért felelős vezetője elmondta,
de ígéretet tett arra, hogy a brassói területi vasúti igazgatósághoz fordulnak a program magyar nyelvű változatának elkészítése érdekében.
A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat csütörtökön közösségi oldalán közzétett bejegyzésében arról tájékoztatott, hogy a magyar nyelvű hangosbemondás megszüntetése miatt
Hozzátették, a csíkszeredaihoz hasonló problémát jelentettek a sepsiszentgyörgyi vasútállomásról is, ezért arra kérnek mindenkit, hogy jelezzék a szolgálatnak, ha településükön is hasonló helyzet áll fenn.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
1 hozzászólás