
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a székelyudvarhelyi Művelődési Ház szervezésében január 14-én, szombaton, délelőtt 11 órától nyitják meg a Magyar vagyok – Petőfi 200 című képzőművészeti kiállítást. A kiállítás fővédnöke Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke.
2023. január 13., 14:512023. január 13., 14:51
2023. január 14., 16:392023. január 14., 16:39
Petőfi Sándor születésének kétszázadik évfordulója alkalmából a Nemzetstratégiai Kutatóintézet a Kárpát-medencét és a nyugati diaszpórát is átölelő kiállítás-sorozatot indít. „Ennek során 70 kortárs magyar művész olvasatában nemzeti költőnk életpályájának és költészetének – a reformkori anyanyelvi kultúra megszületésének, érvényesülésének, a modern magyar nemzet kialakulásának és kulturális intézményei megerősödésének – üzenetét kívánjuk a külhoni és magyarországi művészetszerető közösségekhez eljuttatni” – írják a szervezők.
A Magyar vagyok – Petőfi 200 című reprezentatív tárlat első helyszíne Székelyudvarhely,
Ünnepi beszédet mond és a kiállítást megnyitja Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, a kiállítás fővédnöke. A vendégeket Simon Mária Tímea, a Művelődési Ház igazgatója köszönti, beszédet mond Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke. A kiállítás kurátora Tóth Norbert főtanácsos.
Az eseményen Laczkó Vass Róbert színművész és Székely Norbert zongorista Petőfi Live! Egy vidám hangú vándorszínész ügyes-bajos dolgai című verses-zenés műsora is elhangzik.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!