
Fotó: Haáz Vince
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn folytatódnak az érettségi kompetenciavizsgái.
2025. február 03., 10:122025. február 03., 10:12
2025. február 03., 10:232025. február 03., 10:23
Hétfőtől szerdáig, február 3-án, 4-én és 5-én idegen nyelvből tartják a szóbeli vizsgákat. Az utolsó kompetenciafelmérőkre február 5–7. között kerül sor, amikor a digitális ismereteiket kell felmutatniuk a vizsgázóknak – írja az Agerpres hírügynökség.
Azok a diákok, akik ebben az időszakban ösztöndíjjal külföldön tanulnak, és nem vehetnek részt a múlt hétfőn elkezdődött vizsgákon, május 30-a és június 4-e között fogják letenni a kompetenciavizsgákat.
Az írásbeli érettségi vizsgák időpontjai:
június 10-én román nyelv és irodalom;
június 11-én a szaknak megfelelő kötelező tantárgy;
június 13-án a szaknak megfelelő választott tantárgy;
június 16-án anyanyelv és irodalom a kisebbségi diákok számára.
Az érettségi eredményeit június 20-án teszik közzé, óvásokat már aznap be lehet nyújtani. Június 23–24. között meg lehet tekinteni a dolgozatokat, és további óvásokat lehet benyújtani. A végleges eredményeket június 30-án teszik közzé.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
szóljon hozzá!