
Fotó: Haáz Vince
Orbán Viktor szombati hagyományos tusványosi beszédére regisztrálni kell online. Ez biztonsági intézkedés, első alkalommal tavaly alkalmazták.
2024. július 25., 19:102024. július 25., 19:10
2024. július 25., 19:432024. július 25., 19:43
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnökének hagyományos tusványosi beszéde július 27-én 10 óra 30 perctől kezdődik. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy
Ma, július 25-én éjfélkor tehát lezárják a regisztrációs felületet. Bejelentkezni mindenkinek egyénileg szükséges. Aki regisztrált, az e-mail címére küldenek egy QR-kódot, azt felmutatva valamelyik beléptetési pontnál kap egy külön karszalagot.
A szervezők kérik mindazokat, akik részt vesznek az eseményen, hogy lehetőleg korábban érkezzenek, ne alakuljon ki tumultus a regisztrációs pontoknál, amelyekből egyébként több is lesz.
A regisztrálás és ez a fajta beléptetési rendszer biztonsági intézkedés, első alkalommal tavaly alkalmazták.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területére bármilyen közbiztonságot, mások testi épségét veszélyeztető, fegyvernek minősülő anyagot, tárgyat vagy eszközt tilos bevinni. Tilosak továbbá a fehér fegyverek (kések, tőrök, elektromos sokkoló eszközök, bármilyen vágásra, szúrásra vagy ütésre alkalmas tárgyak), alkoholos italok, hallucinogén anyagok, fáklyák, tűzijátékok, petárdák, robbanó-, gyújtó- vagy bármilyen füstölő anyagok, könnygáz, irritáló, toxikus- és bénító hatású anyagok, esernyők, üvegek, zászlórudak. A szervezők és a biztonsági szolgálat ezeket a tárgyakat elkobozhatja.
Sűrű havazással tért vissza a tél az országba, köztük Székelyfölre is szerda délutántól. A nem szűnő havazásnak köszönhetően helyenként több tíz centiméteres hóréteg alakult ki, megnehezítve a közlekedést.
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
szóljon hozzá!