
Utcai szemetesekben landoltak a leszaggatott szimbólumok
Fotó: Székelyhon
Négy galaci lakhellyel rendelkező személy távolította el a székely és magyar nemzeti szimbólumokat vasárnap este a székelyudvarhelyi Millenniumi emlékműről, a nemzeti összetartozás napi megemlékezést követően. Az ügyben lopás gyanújával nyomoz a rendőrség. A gyanúsítottak közül információink szerint ketten magyar származásúak.
2023. június 05., 13:272023. június 05., 13:27
2023. június 05., 13:432023. június 05., 13:43
Nem zászlókat, hanem magyar nemzeti színű,
– pontosított lapunk megkeresésére Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Magyar és székely zászlókat téptek le és szórtak szét vasárnap a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utcában a trianoni békediktátum évfordulóján. A helyi és az állami rendőrség a helyszínen kérte számon a gyanúsítottakat, majd bekísérte őket az őrsre.
A helyszínen mindössze két órával korábban még a nemzeti összetartozás napi megemlékezés zajlott, a trianoni békediktátum évfordulóján.
Fotó: Székelyhon
A gyanúsítottak a Kossuth Lajos utcában lévő szemeteskukákba dobálták a leszaggatott nemzeti szimbólumokat.
Maria Plumbu lapunk érdeklődésére kifejtette, hogy
Itt történt meg a két nő és két férfi igazoltatása. A továbbiakban az ügyészség felügyelete alatt zajlik a nyomozás: lopás gyanújával indult büntetőeljárás az érintettek ellen. Információink szerint a gyanúsítottak közül ketten magyar származásúak.
Fotó: Székelyhon
Zörgő Noémi, a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal szóvivője kérdésünkre elmondta, hogy a nemzeti összetartozás napi megemlékezés incidensek nélkül, békésen zajlott, ahogyan az elmúlt években is. Hangsúlyozta, a jelképek későbbi leszaggatása nem volt méltó a naphoz, ugyanakkor nem civilizált viselkedésre vall, éppen ezért elítélik a városháza részéről a történteket.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
3 hozzászólás