
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az Ezer Székely Leány Napi lovas-szekeres felvonulás ideje alatt le lesz zárva a Szék útja.
2022. július 01., 11:112022. július 01., 11:11
2022. július 01., 11:172022. július 01., 11:17
„Felhívjuk a szombati Sarlós Boldogasszony búcsú alkalmából a csíksomlyói kegytemplomba érkező hívek figyelmét, hogy szombaton 10 és 11 óra között az Ezer Székely Leány Napi felvonulás biztonsága érdekében le lesz zárva a Szék útja!” — írják a csíkszeredai városházi közleményben.
Hozzátették, a gépjárművel érkezők Taploca irányából a Nagymező utcán közelíthetik meg a kegytemplomot.

Nem mindennapi előzmények után sikerült engedélyeztetnie a Csíkszeredai Polgármesteri Hivatalnak, hogy a szombati Ezer Székely Leány Napja rendezvényre érkező székelyruhás csoportok szekéren és lóháton is végigvonulhassanak Csíkszereda központján.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
szóljon hozzá!