
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Lezárják a Tulipán utca és a II. Rákóczi Ferenc utca közti lépcsősort Székelyudvarhelyen, valamint a Függetlenség sugárut Tábor és Győzelem utcák közti szakaszát csütörtök reggeltől – olvasható a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal felhívásában.
2024. szeptember 12., 08:422024. szeptember 12., 08:42
A csillagvizsgálónál zajló munkálatok részeként csütörtökön reggel 9-től lezárja a kivitelező a Tulipán utca és a II. Rákóczi Ferenc utca közti lépcsősort. A lezárás a burkolási munkálatok teljes idejére szól, melynek befejezési időpontját is közli majd a városháza.
Ugyancsak csütörtökön, 9 és 16 óra között két csőtörés javítása miatt lezárják a Függetlenség sugárutat a Tábor és a Győzelem utca közötti szakaszon, illetve vízelvételre kell számítani a Gábor Áron utca és a Győzelem utca közötti részen található tömbházakban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
szóljon hozzá!