
Rövid sajtótájékozatót tartott Szijjártó Péter és Kelemen Hunor
Fotó: Haáz Vince
Szoros egyeztetés van Szijjártó Péter magyar külügyminiszter és Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke között az erdélyi gazdaságfejlesztési program folytatásáról, amely bebizonyította, hogy hasznos és mindkét ország javára vált – hangzott el hétfőn este Marosvásárhelyen, a két politikus sajtótájékoztatóján.
2024. május 27., 21:562024. május 27., 21:56
A marosvásárhelyi Kultúrpalota felújított Tükörtermében tartott rövid sajtótájékoztatót a magyar külügyminiszter és az RMDSZ elnöke, miután egy beszélgetőesten vettek részt.

Az európai unió intézményeiben alkalmazott kettős mércéről, az ukrajnai háborúról, de a keresztény hit felvállalásának fontosságáról is beszélgetett Marosvásárhelyen Szijjártó Péter, Magyarország külügyminisztere és Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Kelemen Hunor arról beszélt, hogy június 9-én fog eldőlni, hogy lesz-e hangja az európai parlamentben az erdélyi magyaroknak és, hogy
Szijjártó Péter szerint a veszélyek korában élünk, Románia és Magyarország is a háború szomszédságában van.
„A magyarok békét szeretnének, minél előbb, nem akarjuk azt, hogy közép-európai fiatalokat az orosz-ukrán frontra vigyenek. Sorsközösség van országaink és nemzeteink között, hiszen június 9-én, ugyanazon a napon nemcsak európai parlamenti képviselőket, hanem helyi vezetőket is választunk, arról szavazunk, hogy békét vagy háborút akarunk és hogy helyben kik vezessék a közösségeinket.
– mondta a magyar külügyminiszter.
Fotó: Haáz Vince
Szijjártó Péter úgy értékelte, hogy minél erősebb az RMDSZ Romániában annál erősebbek lesznek a román-magyar kapcsolatok is,
Arra biztatta az erdélyi magyarokat, ezen belül a székelyföldieket, hogy június 9-én szavazzanak az RMDSZ képviselőkre, mert fontos, hogy erős legyen a magyar képviselet. A politikus arról is beszélt, hogy
Fotó: Haáz Vince
Újságírói kérdésre válaszolva a két politikus úgy értékelte, hogy
A program nyomán munkahelyek jöttek létre, beruházások történtek, újabb adófizetők lettek, mindenki nyert.
Elmondták, hogy jelenleg szoros egyeztetésben vannak, hogy a program jövője hogyan nézzen ki.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
szóljon hozzá!