
Fotó: Csíki közlekedési infó/Facebook
Közúti baleset történt hétfőn Csíkszentmiklós és a csíkborzsovai eltérő között.
2022. szeptember 05., 13:422022. szeptember 05., 13:42
2022. szeptember 05., 16:162022. szeptember 05., 16:16
A 12A jelzésű országúton történt balesetben egy Bákó megyei jelzésű autó egy kanyarban az úttestet elhagyva felborult, a helyszínről a mentőszolgálat egy személyt szállított a csíkszeredai kórházba enyhébb sérülésekkel.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 47 éves Galac megyei férfi autójával Szépvíz felől Csíkszereda irányába haladt a 12A jelzésű országúton, amikor Csíkszentmiklós kijáratánál
elvesztette uralmát a járműve fölött, amely az út menti mezőn felborult. A kevéssel 13 óra előtt történt baleset következtében a gépjármű megrongálódott, a sofőrt pedig kórházba szállították ellátásra. A rendőrség vizsgálata szerint a férfi nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A történtek körülményeit még vizsgálják.
A veszélyes szakaszon augusztus végén is baleset történt, akkor egy teherautó fordult keresztbe az úton, teljesen elzárva a forgalmat.

Teljesen elzárta az autós forgalmat egy, az úttesten keresztbe fordult kamion a 12A jelzésű országút Csíkborzsova és Csíkszentmiklós közötti szakaszán kedd délután.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
szóljon hozzá!