
Nézőpont kérdése, hogy mennyi az annyi a betegségből. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közzétették az éppen aktuális légúti fertőzéses esetek (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) számát az országban, ami egyik szempontból sok, másik szempontból pedig nem.
2024. november 08., 07:402024. november 08., 07:40
Október 28. és november 3. között 77 689 akut légúti fertőzéses esetet (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) regisztráltak Romániában, ami
18,7 százalékos növekedést jelent a tavalyi év hasonló időszakában jegyzett 65 458 esethez képest,
de 20,6 százalékkal kisebb az előző heti esetszámnál (94 590)
– közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
míg az előző héten 101-et, egy évvel korábban pedig 105-öt. Laborvizsgálattal két influenzás megbetegedést mutattak ki.
Ebben az idényben eddig összesen 11 laborvizsgálattal kimutatott influenzás megbetegedést jegyeztek Romániában – írja az Agerpres hírügynökség a közegészségügyi intézet tájékoztatására hivatkozva.
November 3-ig 803 756 személy kapott influenza elleni védőoltást Romániában. A veszélyeztetett kategóriákhoz tartozók közül 791 096 személyt oltottak be influenza ellen az egészségügyi minisztérium által biztosított védőoltással.
A közigazgatási reformról szóló sürgősségi rendelet hamarosan megjelenik a Hivatalos Közlönyben – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Több mint 50 alkalommal riasztották a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat február 20–24. között. A bevetések főként elsősegélynyújtási feladatokat jelentettek.
Egy 800 milliméter átmérőjű fővezeték hibásodott meg Marosvásárhelyen a Szabadi utca térségében, ennek javítása miatt zavaros víz folyhat a csapokon.
Hargita megyében először szerveznek óvóhelyre vonulási gyakorlatot a polgárvédelem hetén. Február 26-án és március 4-én Tusnádfürdőn és Székelyudvarhelyen szimulálják a lakosság kimenekítését. Mindeközben a megye tűzoltóságai nyílt napokra készülnek.
Slatina polgármestere a szerencsejátékok működését betiltó határozattervezetet készül benyújtani a városi tanács elé.
A szerdán elfogadott törvénytervezet szerint a szexuális agresszióért vagy kizsákmányolásért elítélt, és emiatt nyilvántartásba vett személyek nem dolgozhatnak iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, szociális, testnevelési és sportközpontokban.
A tanügyi szakszervezetek a Cotroceni-palota előtt tüntetnek szerdán, mert fel akarják hívni a figyelmet arra, hogy az oktatási rendszerben dolgozók nem értenek egyet a költségvetési hiány csökkentésére hozott politikai intézkedésekkel.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt több mint két évben több mint 8,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 647 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Csapadékos időre, az ország jelentős részén havazásra, a hegyekben hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több mint harminc házkutatási parancsot hajtottak végre szerdán a hatóságok egy sportfogadási bundabotrány kapcsán. Huszonegy embert állítottak elő és hallgattak ki.
szóljon hozzá!