
• Infografika: Tóth Szilárd
Tovább csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita és Maros megyékben. Jó hír, hogy egyre kevesebb a beteg az intenzív terápiás osztályokon is.
2022. február 25., 08:502022. február 25., 08:50
2022. február 25., 10:112022. február 25., 10:11
Az elmúlt hetek adatai alapján már nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, lecsengőben van a koronavírus-járvány ötödik hulláma Romániában és Székelyföldön egyaránt, ezt a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma is alátámasztja.
Mint ismert, az előírások értelmében megyei szinten akkor rendelik el az online oktatásra való áttérés kötelezettségét, ha az adott megye kórházaiban a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak 75 százaléka betelt az aktuális hét csütörtökére. Ez sem Hargita, sem Maros megye esetében nem áll fenn.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt heti 83 helyett 46 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak csütörtökön – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. A Covid intenzív terápiás osztályon biztosított tíz ágyból kettő volt foglalt, és már csak három osztályon, a fertőzőn, a tüdőgyógyászaton és a belgyógyászaton ápolnak Covid-betegeket.
A kórház által kidolgozott visszarendeződési terv szerint legtöbb 197 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani úgy, hogy emellett a más betegségekben szenvedők ellátása is biztosított legyen (a kórház leterheltsége tehát 23,35 százalékos).
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a múlt csütörtöki 62 helyett 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek most csütörtökön Zörgő Noémi szóvivő tájékoztatása szerint. A bennfekvők közül harmincan voltak súlyos vagy középsúlyos állapotban, egy személy pedig enyhe tüneteket tapasztalt.
A kórházban egyébként a visszarendeződési terv szerint legtöbb 153 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami jelenleg 20,26 százalékos leterheltséget jelent. A szóvivő azt is elárulta, hogy a kórházban elvégzett tesztek száma és pozitivitási aránya is jelentősen lecsökkent az elmúlt időszakban.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is tovább csökkent a fertőzöttek száma, a múlt heti 18 helyett csütörtökön 11 beteget ápoltak az intézményben Fülöp Enikő kórházmenedzser elmondása szerint. A bennfekvők mind súlyos vagy középsúlyos állapotban voltak,
Hivatalosan legtöbb 54 helyet tudnak a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami 20,37 százalékos leterheltséget jelent.
A Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta: a hozzájuk tartozó fertőző betegségek klinikáján, valamint a tüdőgyógyászaton jelenleg a 175 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból 77 foglalt, a tíz intenzív terápiás ágy közül pedig hat.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
2 hozzászólás