
• Infografika: Tóth Szilárd
Tovább csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita és Maros megyékben. Jó hír, hogy egyre kevesebb a beteg az intenzív terápiás osztályokon is.
2022. február 25., 08:502022. február 25., 08:50
2022. február 25., 10:112022. február 25., 10:11
Az elmúlt hetek adatai alapján már nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, lecsengőben van a koronavírus-járvány ötödik hulláma Romániában és Székelyföldön egyaránt, ezt a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma is alátámasztja.
Mint ismert, az előírások értelmében megyei szinten akkor rendelik el az online oktatásra való áttérés kötelezettségét, ha az adott megye kórházaiban a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak 75 százaléka betelt az aktuális hét csütörtökére. Ez sem Hargita, sem Maros megye esetében nem áll fenn.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt heti 83 helyett 46 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak csütörtökön – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. A Covid intenzív terápiás osztályon biztosított tíz ágyból kettő volt foglalt, és már csak három osztályon, a fertőzőn, a tüdőgyógyászaton és a belgyógyászaton ápolnak Covid-betegeket.
A kórház által kidolgozott visszarendeződési terv szerint legtöbb 197 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani úgy, hogy emellett a más betegségekben szenvedők ellátása is biztosított legyen (a kórház leterheltsége tehát 23,35 százalékos).
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a múlt csütörtöki 62 helyett 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek most csütörtökön Zörgő Noémi szóvivő tájékoztatása szerint. A bennfekvők közül harmincan voltak súlyos vagy középsúlyos állapotban, egy személy pedig enyhe tüneteket tapasztalt.
A kórházban egyébként a visszarendeződési terv szerint legtöbb 153 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami jelenleg 20,26 százalékos leterheltséget jelent. A szóvivő azt is elárulta, hogy a kórházban elvégzett tesztek száma és pozitivitási aránya is jelentősen lecsökkent az elmúlt időszakban.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is tovább csökkent a fertőzöttek száma, a múlt heti 18 helyett csütörtökön 11 beteget ápoltak az intézményben Fülöp Enikő kórházmenedzser elmondása szerint. A bennfekvők mind súlyos vagy középsúlyos állapotban voltak,
Hivatalosan legtöbb 54 helyet tudnak a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami 20,37 százalékos leterheltséget jelent.
A Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta: a hozzájuk tartozó fertőző betegségek klinikáján, valamint a tüdőgyógyászaton jelenleg a 175 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból 77 foglalt, a tíz intenzív terápiás ágy közül pedig hat.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
2 hozzászólás