
• Infografika: Tóth Szilárd
Tovább csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita és Maros megyékben. Jó hír, hogy egyre kevesebb a beteg az intenzív terápiás osztályokon is.
2022. február 25., 08:502022. február 25., 08:50
2022. február 25., 10:112022. február 25., 10:11
Az elmúlt hetek adatai alapján már nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, lecsengőben van a koronavírus-járvány ötödik hulláma Romániában és Székelyföldön egyaránt, ezt a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma is alátámasztja.
Mint ismert, az előírások értelmében megyei szinten akkor rendelik el az online oktatásra való áttérés kötelezettségét, ha az adott megye kórházaiban a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak 75 százaléka betelt az aktuális hét csütörtökére. Ez sem Hargita, sem Maros megye esetében nem áll fenn.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt heti 83 helyett 46 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak csütörtökön – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. A Covid intenzív terápiás osztályon biztosított tíz ágyból kettő volt foglalt, és már csak három osztályon, a fertőzőn, a tüdőgyógyászaton és a belgyógyászaton ápolnak Covid-betegeket.
A kórház által kidolgozott visszarendeződési terv szerint legtöbb 197 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani úgy, hogy emellett a más betegségekben szenvedők ellátása is biztosított legyen (a kórház leterheltsége tehát 23,35 százalékos).
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a múlt csütörtöki 62 helyett 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek most csütörtökön Zörgő Noémi szóvivő tájékoztatása szerint. A bennfekvők közül harmincan voltak súlyos vagy középsúlyos állapotban, egy személy pedig enyhe tüneteket tapasztalt.
A kórházban egyébként a visszarendeződési terv szerint legtöbb 153 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami jelenleg 20,26 százalékos leterheltséget jelent. A szóvivő azt is elárulta, hogy a kórházban elvégzett tesztek száma és pozitivitási aránya is jelentősen lecsökkent az elmúlt időszakban.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is tovább csökkent a fertőzöttek száma, a múlt heti 18 helyett csütörtökön 11 beteget ápoltak az intézményben Fülöp Enikő kórházmenedzser elmondása szerint. A bennfekvők mind súlyos vagy középsúlyos állapotban voltak,
Hivatalosan legtöbb 54 helyet tudnak a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami 20,37 százalékos leterheltséget jelent.
A Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta: a hozzájuk tartozó fertőző betegségek klinikáján, valamint a tüdőgyógyászaton jelenleg a 175 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból 77 foglalt, a tíz intenzív terápiás ágy közül pedig hat.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás