
• Infografika: Tóth Szilárd
Tovább csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita és Maros megyékben. Jó hír, hogy egyre kevesebb a beteg az intenzív terápiás osztályokon is.
2022. február 25., 08:502022. február 25., 08:50
2022. február 25., 10:112022. február 25., 10:11
Az elmúlt hetek adatai alapján már nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, lecsengőben van a koronavírus-járvány ötödik hulláma Romániában és Székelyföldön egyaránt, ezt a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma is alátámasztja.
Mint ismert, az előírások értelmében megyei szinten akkor rendelik el az online oktatásra való áttérés kötelezettségét, ha az adott megye kórházaiban a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak 75 százaléka betelt az aktuális hét csütörtökére. Ez sem Hargita, sem Maros megye esetében nem áll fenn.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt heti 83 helyett 46 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak csütörtökön – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. A Covid intenzív terápiás osztályon biztosított tíz ágyból kettő volt foglalt, és már csak három osztályon, a fertőzőn, a tüdőgyógyászaton és a belgyógyászaton ápolnak Covid-betegeket.
A kórház által kidolgozott visszarendeződési terv szerint legtöbb 197 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani úgy, hogy emellett a más betegségekben szenvedők ellátása is biztosított legyen (a kórház leterheltsége tehát 23,35 százalékos).
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a múlt csütörtöki 62 helyett 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek most csütörtökön Zörgő Noémi szóvivő tájékoztatása szerint. A bennfekvők közül harmincan voltak súlyos vagy középsúlyos állapotban, egy személy pedig enyhe tüneteket tapasztalt.
A kórházban egyébként a visszarendeződési terv szerint legtöbb 153 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami jelenleg 20,26 százalékos leterheltséget jelent. A szóvivő azt is elárulta, hogy a kórházban elvégzett tesztek száma és pozitivitási aránya is jelentősen lecsökkent az elmúlt időszakban.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is tovább csökkent a fertőzöttek száma, a múlt heti 18 helyett csütörtökön 11 beteget ápoltak az intézményben Fülöp Enikő kórházmenedzser elmondása szerint. A bennfekvők mind súlyos vagy középsúlyos állapotban voltak,
Hivatalosan legtöbb 54 helyet tudnak a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami 20,37 százalékos leterheltséget jelent.
A Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta: a hozzájuk tartozó fertőző betegségek klinikáján, valamint a tüdőgyógyászaton jelenleg a 175 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból 77 foglalt, a tíz intenzív terápiás ágy közül pedig hat.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
2 hozzászólás