
• Infografika: Tóth Szilárd
Tovább csökkent az elmúlt héten a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma Hargita és Maros megyékben. Jó hír, hogy egyre kevesebb a beteg az intenzív terápiás osztályokon is.
2022. február 25., 08:502022. február 25., 08:50
2022. február 25., 10:112022. február 25., 10:11
Az elmúlt hetek adatai alapján már nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, lecsengőben van a koronavírus-járvány ötödik hulláma Romániában és Székelyföldön egyaránt, ezt a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-fertőzöttek száma is alátámasztja.
Mint ismert, az előírások értelmében megyei szinten akkor rendelik el az online oktatásra való áttérés kötelezettségét, ha az adott megye kórházaiban a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak 75 százaléka betelt az aktuális hét csütörtökére. Ez sem Hargita, sem Maros megye esetében nem áll fenn.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a múlt heti 83 helyett 46 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak csütörtökön – tudtuk meg Kiss Edit sajtószóvivőtől. A Covid intenzív terápiás osztályon biztosított tíz ágyból kettő volt foglalt, és már csak három osztályon, a fertőzőn, a tüdőgyógyászaton és a belgyógyászaton ápolnak Covid-betegeket.
A kórház által kidolgozott visszarendeződési terv szerint legtöbb 197 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani úgy, hogy emellett a más betegségekben szenvedők ellátása is biztosított legyen (a kórház leterheltsége tehát 23,35 százalékos).
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a múlt csütörtöki 62 helyett 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek most csütörtökön Zörgő Noémi szóvivő tájékoztatása szerint. A bennfekvők közül harmincan voltak súlyos vagy középsúlyos állapotban, egy személy pedig enyhe tüneteket tapasztalt.
A kórházban egyébként a visszarendeződési terv szerint legtöbb 153 ágyat tudnak szükség esetén a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami jelenleg 20,26 százalékos leterheltséget jelent. A szóvivő azt is elárulta, hogy a kórházban elvégzett tesztek száma és pozitivitási aránya is jelentősen lecsökkent az elmúlt időszakban.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban is tovább csökkent a fertőzöttek száma, a múlt heti 18 helyett csütörtökön 11 beteget ápoltak az intézményben Fülöp Enikő kórházmenedzser elmondása szerint. A bennfekvők mind súlyos vagy középsúlyos állapotban voltak,
Hivatalosan legtöbb 54 helyet tudnak a koronavírusos betegeknek fenntartani, ami 20,37 százalékos leterheltséget jelent.
A Maros Megyei Klinikai Kórház sajtószóvivője, Gáll Boglárka érdeklődésünkre elmondta: a hozzájuk tartozó fertőző betegségek klinikáján, valamint a tüdőgyógyászaton jelenleg a 175 koronavírusos betegeknek fenntartott ágyból 77 foglalt, a tíz intenzív terápiás ágy közül pedig hat.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
2 hozzászólás