
A felüljáró újjáépítését újra kellene gondolni a panaszosok szerint
Fotó: Veres Nándor
Mindennapi tevékenységüket lehetetleníti el, ha a csíkszeredai vasúti felüljáró a tervezett formában, házaikhoz túl közel épül meg – ettől tartanak az építmény közvetlen szomszédságában élők, akik közül hatan indítottak pert, és törvényszéki elnöki rendelettel is kérték a munkálatok leállítását. Olyan módosításokat szeretnének, amelyek számukra is elfogadhatók.
2022. szeptember 02., 13:122022. szeptember 02., 13:12
Elhanyagolt utcarész az építmény árnyékában, ahol hiányzik a csatornázás, a felüljáróról levezetett esővíz a pincéket áztatja, a közvilágítás hiánya miatt éjszaka sötét alagúthoz hasonlít, ahol kirabolhatják az embert. Ezeket a lakcímeket alig ismeri valaki, nehéz rájuk találni,
A panaszokat a csíkszeredai vasúti felüljáró északi oldalán, az ehhez szinte hozzásimuló lakóházak tulajdonosai sorolták, akikkel a helyszínen beszélgettünk, de nem ezek miatt.

A csíkszeredai vasúti felüljáró újjáépítésének leállítását kéri a bíróságtól egy lakóház tulajdonosa, mert szerinte az építmény túl közel van az otthonához. A törvény által előírt távolság betartása érdekében időközben már tervmódos&
A lakók által kezdeményezett sajtóbeszélgetésen az egyik szomszéd, Lántzky Zoltán hívta fel a figyelmet a per keresetlevelében is lényegesnek számító kérdésre. „Hol van határ az újjáépítés, és az új felüljáró építése között?” – tette fel a kérdést, emlékeztetve, hogy
A keresetlevél megállapítása szerint az újjáépítésre kiadott építkezési engedély alapját képező műszaki terv bővítésre vonatkozik, amely érinti a szomszédok tulajdonosi jogait, ezt pedig a megbízó nem vette figyelembe, nem kérte a beleegyezésüket, nem készült topográfiai felmérés erről. Ugyanakkor
Emiatt kérik a munkálatok leállítását és az építkezési engedély érvénytelenítését. Egyúttal törvényszéki elnöki rendeletet is kértek a munkálatok felfüggesztése érdekében, amíg a perben ítélet nem születik.
A terv szerint több mint 2 méterről van szó, ezzel a házak felüli oldalon egy teraszhoz hasonlító kiugrás készül, ami nagyon közel kerül egyik házhoz. Az ott lakó Alexandrina Nistor szerint, akinek otthona most 2,3 méterre van a felüljárótól, a tervezett változtatás, amely a felső résznél 40 centiméterre csökkentené a távolságot, teljesen leárnyékolja a házat, amely így károsodásnak indul, és jószerivel eladhatatlanná is válik a későbbiekben.
A városháza szerint – ahogy ez a perről hírt adó korábbi írásunkban megjelent – a tervmódosítás után
További problémának tartják, hogy a felüljáró tartószerkezete is szélesedik 25 centiméterrel a lakóházak irányába, ezzel tovább szűkítve az amúgy is kevés helyet,
A hölgy elmondta, először májusban fordult a városházához a teljes építkezési dokumentáció átadása érdekében, amelyet szerettek volna konzultálni a szomszédokkal, de hiányos választ kapott, majd augusztusban a Lántzky Zoltán cége nevében szintén igényelte ezt, egyelőre még nem kapta meg – közölte. Mint mondta, sok lényeges részletkérdésre választ adhatna a dokumentáció, mert
Hozzátette: udvarára nehézgépekkel, autódarukkal kell beállni, amely eddig is igen körülményes volt, és félő, hogy ez a lehetőség megszűnhet. Ugyanakkor tűzifát kell szállítani, szippantóautó bejutására is szükség van, ezért teherforgalomnak megfelelő hely kell.
A lakók által elfogadhatónak tartott megoldás látványterve
Fotó: • Forrás: Lántzky Zoltán
Ő készíttetett is egy rajzot, illetve látványterveket is, amely az általuk javasolt és elfogadható változtatást tartalmazza. Eszerint
„Ha törvény azt mondja, vannak jogaink, akkor szeretnénk élni velük. Olyan megegyezést szeretnénk, amely mindenki számára elfogadható” – húzta alá a panaszos.
Korábban Bors Béla alpolgármester azt nyilatkozta, hogy a panaszos hölgy észrevételei nyomán méréseket végeztek, és volt igaza is, mert
Hozzátette: meg van győződve róla, hogy teljesen törvényesen jártak el, és így fognak tenni a továbbiakban is. A vasúti felüljárót a város fenntartható mobilitási terve részeként építik újjá európai uniós támogatással, és
A beruházás költségeinek az emelkedő árak miatt történő növelését a legutóbbi tanácsülésen fogadták el, eszerint az idén márciusban elfogadott 48,7 millió lejes érték helyett a becsült költség most már megközelíti az 59,5 millió lejt. A munkálatok májusban kezdődtek, és jövőben kell befejezni.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
szóljon hozzá!