
A 21 előkészítőst a végzős diákok vezették be az iskolaudvarra
Fotó: Kallós Zoltán - Facebook
A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnázium kettős esemény helyszínéül szolgált hétfőn: a tanévnyitó részeként névadó ünnepséget rendeztek, a tanintézmény ugyanis 120 év után ismét megkapta a főgimnáziumi titulust, így a neve is megváltozott.
2023. szeptember 11., 15:502023. szeptember 11., 15:50
Ez év június 16-án írták alá a minisztériumi jóváhagyást, mely értelmében a kantai tanintézmény ismét felveheti a főgimnázium nevet. A tanévnyitó szentmisét követően az iskola főhomlokzatán helyet kapott régi-új nevét ábrázoló kétnyelvű táblákat Kallós Zoltán oktatási államtitkár és Bejan András iskolaigazgató leplezték le, a rövid avatóünnepet Bartók Hunor és Rancz Ilka diákok dallal és verssel tették ünnepélyesebbé.
– emelte ki ünnepi köszöntőjében Nagy Babos Tamás magyartanár.
A tanintézmény 120 év után ismét megkapta a főgimnáziumi titulust
Fotó: Daczó-Hodor Barna
Ezt követően a főgimnázium udvarán a tanintézmény himnuszával kezdődött a tanévnyitó, majd a végzősök által bevezetett 21 előkészítős rövid verses-dalos műsorát követően Bejan András igazgató szólt a jelenlévőkhöz, hangsúlyozva a nap jelentőségét.
– hangsúlyozta, majd felidézte a Nagy Mózes által 343 éve Esztelneken alapított tanintézmény fontos mérföldköveit.
„A történelem ismétli önmagát. Iskolánk ismét bekerült azon kiemelt tanintézmények közé, amelyeket a tanügyminisztérium nemzeti kollégiumnak vagy főgimnázumnak nevez. Hogy mi kellett ehhez a jelenben?
– sorolta. Hangsúlyozta, hogy a jelen nem lesz másabb az iskolai titulus megváltozása után, „de mindannyiunk elkötelezettsége nagyobb lesz”. Kiemelte azt is, hogy
„Reméljük, hogy 2026-ra elkezdődik az épület felújítása” – fejezte ki reményét az igazgató.
Fotó: Daczó-Hodor Barna
Befejezésül a főgimnázium 749 diákjának és az őket irányító 66 pedagógusnak, közöttük az új igazgatóhelyettes Nagy Judit némettanárnak jó tanévet kívánt.
– hangsúlyozta Bejan András.
Kallós Zoltán államtitkár, Bokor Tibor polgármester és Kiss Imre főtanfelügyelő köszöntőit, majd a Nagy-Babos Edit, Nagy Babos Tamás és Dezső Zelinda tanárok által felkészített diákok által előadott dalokat követően Varga Béla főesperes mondott áldást. Az évnyitó az iskola diákjainak körtáncával ért véget.
Az évnyitó az iskola diákjainak körtáncával ért véget
Fotó: Daczó-Hodor Barna
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
szóljon hozzá!