
Fotó: Deák Renáta
Gyergyószéki RMDSZ-es politikusokkal találkozhattak azok a külföldi fiatalok, akik az Erasmus+ program révén a héten Gyergyószentmiklós vendégei voltak.
2023. május 12., 18:282023. május 12., 18:28
Milyen mifelénk a politikai rendszer? Hogyan válhat valaki politikussá? Romániában vagyunk, hogyhogy ebben a térségben a legtöbb ember anyanyelve a magyar? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket tettek ma fel az Erasmus+ programon résztvevő fiatalok az RMDSZ Gyergyó Területi szervezetének elnöke, Barti Tihamér, valamint Bende Sándor parlamenti képviselő számára.
A fiatalokat láthatóan foglalkoztatták ezek a témák, így többek között olyan kérdés is felvetődött, hogy
– számolt be az egyik szervező Deák Renáta. Amint hozzátette, hasznos beszélgetés volt, hisz a programban résztvevők egyrészt új információkkal gazdagodhattak, másrészt a politikusok képet kaphattak arról, hogy mégis mi foglalkoztatja, mi érdekli igazán térségünkkel kapcsolatban a más országból érkezett egyetemistákat.

Két Erasmus+ program megvalósítása is zajlik egyszerre ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson. A Salamon Ernő Gimnázium és a GYTIT összesen nyolc ország fiataljaival ismerteti meg a várost és környékét.
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács (GYTIT) szervezésében zajló programon Lengyelországból, Bulgáriából, Olaszországból és Magyarországról érkezett fiatalok találkoztak Gyergyószentmiklóson.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
1 hozzászólás