
Fotó: Erdély Bálint Előd
Biciklipumpa és különböző szerszámok találhatók azon a köztéri kerékpárjavító-állomáson, amelyet a Bethlen-lakótelepi parkban szerelt fel Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. A projekt az intézmény tavaly indított Szólj bele! elnevezésű programja részeként valósult meg.
2019. november 12., 15:382019. november 12., 15:38
2019. november 12., 15:382019. november 12., 15:38
A kerékpárok javításához, karbantarttásához szükséges eszközökkel – például kerékpumpával, franciakulccsal, harapófogóval, csavarhúzókkal – felszerelt biciklijavító-állomást adott át kedden a Bethlen-negyedi parkban Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
„Itt valószínűleg nem lehet majd kicserélni a különböző csapágyakat a biciklin, de egy kotyogó kormányt vagy ülést, esetleg egy meglazult, leereszkedett kereket helyre lehet hozni, hogy el lehessen indulni. De egy rolleren is lehet kisebb javításokat végezni” – fejtette ki Jakab Attila városmenedzser. Az ötletet egyébként még tavaly vetette fel Mátyás Artúr, a Szólj bele! program részeként. Ő és egy helyi vállalkozás is segítette a megvalósítást. A Delkamet cégnek köszönhetően két hasonló köztéri szervizt alakíthatnak ki Székelyudvarhelyen.
A másikat szerdán szerelik fel a Sétatéren. A javítóállomások darabja egyébként háromezer lejbe kerül. Jakab hangsúlyozta, már csak azért is örvend a projekt megvalósításának, mert az összhangban van a városvezetés környezetbarát elképzeléseivel.
„Nagyon szép és jó minőségű lett a javító, már csak arra kell vigyázzunk, hogy minél tovább megmaradjon a közösségnek” – jelentette ki a városmenedzser. Ennek érdekében óvintézkedéseket is tettek, hiszen fémsodronnyal vannak rögzítve a betonba csavarozott állomás szerszámai.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Újságírói kérdésre Jakab Attila arra is kitért, hogy megpróbálnak máshol is létrehozni hasonló köztéri szervizeket, amennyiben érkezik rá lakossági igény. Persze biztosítani kell azt is, hogy a megvalósítás után felügyelet alatt lesz az állomás.
Régi-új program
Jakab Attila emlékeztetett, tavaly hatszázezer lejes kerettel hirdették meg a Szólj bele! programjukat, amelynek az volt a lényege, hogy a lakók saját ötleteiket javasolják megvalósításra hat kategóriában. A város pedig azokat az elképzeléseket finanszírozza, amelyek kategóriánként a legtöbb szavazatot kapták. Korábban két, civilektől érkező ötlet (kutyafuttató, mezítlábas park) valósult meg a tavalyi javaslatok közül, hamarosan pedig az okosátjárókkal kapcsolatos elképzelést is kivitelezik a Bethlen Gábor utcában. Egyébként jelenleg is zajlik a program új kiadása, az újabb ötletekre regisztrálás után lehet szavazni. A voksolási lehetőség pénteken zárul.

Hivatalosan is megnyitották a Hunyadi János utcai kutyafuttató parkot: a terület a második ilyen jellegű park Székelyudvarhelyen, ahol póráz nélkül sétálhatnak a kutyák.

Birtokba vehették a gyermekek szerdán a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Szólj bele! programja részeként felújított sétatéri mezítlábas parkot. Az ösvényen járva megelőzhető a lúdtalp, de az egyensúlyérzék is fejleszthető.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!