
A tételek központosítottak lesznek, a sokszorosításuk és iskolákba való eljuttatásuk is úgy lesz, mint a valódi vizsgán. Archív
Fotó: Veres Nándor
A nyolcadikos és a tizenkettedikes diákok is próbavizsgán vesznek részt március végén, amelyen központosított tételeket kapnak. A vizsgán kapott jegyeket csak a diákok kérésére írják be a naplóba. A próbavizsgák megszervezéséről szerdán tartottak megbeszélést az iskolaigazgatókkal.
2023. március 01., 15:402023. március 01., 15:40
2023. március 01., 15:572023. március 01., 15:57
A Maros megyei iskolaigazgatók szerdán délelőtt több témában is eligazítást kaptak a tanfelügyelőségen. Amint azt Antal Levente helyettes főtanfelügyelő a Székelyhonnak elmondta, nemcsak a tanfelügyelőség vezetősége ismertette a legfontosabb tudnivalókat, hanem a gyermekjogvédelem, a rendőrség, illetve a drogellenes igazgatóság képviselői is rövid beszédet tartottak.
Noha a helyettes főtanfelügyelő szerint Maros megyében nincsenek kiemelkedő gondok az iskolákban sem fegyelmi téren, sem tiltott szerek fogyasztása tekintetében, fontosnak tartják az iskolaigazgatók tájékoztatását arról, hogy mire kell odafigyelni, mennyire fontos a megelőzés, ugyanakkor arra is, hogy probléma esetén hogyan kell eljárni.
Az iskolaigazgatóknak szervezett gyűlés központi témája a március végén sorra kerülő képességfelmérő és értettségi próbavizsga volt. Mint Antal Levente elmondta,
mégis fontosnak tartották kiemelni a legfontosabb tudnivalókat, ugyanakkor lehetőséget adtak a iskolaigazgatóknak arra, hogy feltegyék kérdéseiket.
Tulajdonképpen ez a nyári vizsgák főpróbája lesz, ezért arra kérjük a diákokat és szülőket, hogy használják ki a tudásfelmérő lehetőségét. A valódi vizsgáig még bő három hónap van, így a próbavizsgán kapott jegyek a diák tudásának felmérése szempontjából fontos iránymutató lehet.”
A nyolcadikosok képességfelmérő próbavizsgája március 20-án kezdődik a román nyelv és irodalom írásbelivel. 21-én a tanulók matematikai ismereteit mérik fel, majd a magyar anyanyelvű diákok 22-én magyar nyelv és irodalomból vizsgáznak. Az eredményeket március 29-én teszik közzé.
A tizenkettedikesek próbaérettségije március 27-én kezdődik a román nyelv és irodalom írásbelivel, március 28-án a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból, 29-én pedig a szaknak megfelelő választott tantárgyból vizsgáznak. Anyanyelvi ismeretekből és irodalomból március 30-án lesz a próbavizsga. Az eredményeket április 6-án teszik közzé.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
szóljon hozzá!