
Fotó: Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata
Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata közös mentési gyakorlatot tartott a Neamț megyei Hegyimentő Közszolgálattal december 4-én, szerdán, a Békás-szoros–Nagyhagymás Nemzeti Parkban található Via Ferratán.
2024. december 04., 18:242024. december 04., 18:24
2024. december 04., 18:292024. december 04., 18:29
A Nagyhagymás Közösségi Fejlesztési Társulás által kezdeményezett akció célja az volt, hogy hegyvidéki területeken, különösen a turisztikailag gyakran látogatott helyszíneken történő balesetek esetén a hegyimentők gyors és hatékony közbelépést biztosítsanak – számol be közleményben a hegyimentőket fenntartó Hargita megye tanácsának sajtószolgálata.
Fotó: Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata
A gyakorlat nemcsak azért bizonyult hasznosnak, mert a két csapat közösen, összeszokottan léphet közbe vészhelyzet esetén, hanem
Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke hangsúlyozta, a turizmus fejlesztése csak akkor lehetséges, ha biztonságos körülményeket tudunk teremteni. Ehhez elengedhetetlen a hegyimentők megfelelő felkészültsége, felszerelése és a két megye közötti együttműködés.

A Békás-szoros hovatartozását érintő két elveszített per után véglegesen elutasította a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék azt a felülvizsgálati kérelmet is, amelyet azért nyújtott be Hargita Megye Tanácsa, hogy rendeljék el az újratárgyalást.
Mint mondta, bár határviták voltak a két megye között,
Fotó: Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata
Kiemelte továbbá, hogy a két megye hegyimentő-szolgálata közötti hatékony kommunikáció és közös gyakorlat elősegíti a hatékony és gyors beavatkozást baj esetén.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A nemzet ereje nem abból fakad, hogy külön-külön erősek vagyunk, hanem abból, hogy számíthatunk egymásra, bízunk egymásban és kiállunk egymásért – hangoztatta a magyar nemzeti ünnep alkalmából közzétett üzenetében vasárnap Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!