
Képünk illusztráció
Fotó: Lobogó Resort/Facebook
Azonnal megkezdték a szükséges javító intézkedéseket a fogyasztóvédelem által vasárnap bezáratott Lobogó Étteremnél – olvasható a vendéglátóipari egység közösségi oldalán közzétett bejegyzésben.
2025. február 24., 10:562025. február 24., 10:56
2025. február 25., 10:452025. február 25., 10:45
Mint írják, a Lobogó Étterem számára vendégeik biztonsága és elégedettsége a legfontosabb, ezért a hatósági ellenőrzés során feltárt hiányosságokat komolyan veszik, és azonnal megkezdték a szükséges javító intézkedéseket.

Három bukaresti család került a Brassó megyei Kőhalom kórházába, miután ettek a homoródfürdői étteremben. A fogyasztóvédelem illetékesei úgy döntöttek, hogy ideiglenesen bezárják a Lobogó panziót.
Hozzáteszik ugyanakkor, hogy jelenleg nem rendelkeznek egyértelmű információval a megbetegedések okairól, ezért az illetékes hatóságok támogatását kérik a helyzet mielőbbi tisztázásában, ők pedig
A Lobogó Resortban továbbra is nyitva tart a bár, illetve a wellnessrészleg, a bobpálya és a sípálya is zavartalanul üzemel. A szállóvendégek számára az étkezéseket catering szolgáltatással biztosítják, amíg újra nem nyit a konyha.
Kiemelik ugyanakkor, hogy sajnálják a kellemetlenségeket, és köszönik vendégeik türelmét és megértését. A fejleményekről folyamatos tájékoztatást ígér a Lobogó csapata.
Az üggyel kapcsolatban megkerestük a Lobogó Panziót is, amelynek illetékese annyit közölt, hogy egyelőre nem tud bővebb információt adni ahhoz képest, ami a korábban kiadott, általunk is közölt közleményükben szerepel.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendőrség is nyomozást végzett Homoródon a szóban forgó vendéglátóipari egységnél, miután kiderült, hogy néhány ott étkező turista ételmérgezést kapott.
Az ellenőrzést követően a rendőrök pénzbírságot szabtak ki az étterem működtetőjére, ugyanakkor a Hargita és Brassó megyei fogyasztóvédelem szakembereinek segítségét is kérték, akik szintén 30 ezer lejes bírsággal sújtották az éttermet, és elrendelték a szolgáltatásnyújtás ideiglenes szüneteltetését mindaddig, amíg az összes feltárt szabálytalanságot nem orvosolják.
Emellett a Hargita Megyei Közegészségügyi Hivatal szakemberei is a helyszínre utaztak és több mintát vettek, amelynek nyomán 3000 lejes bírságot szabtak ki a helyiség üzemeltetőire.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
1 hozzászólás