
Fotó: Fogyasztóvédelmi hivatal
Három bukaresti család került a Brassó megyei Kőhalom kórházába, miután ettek a homoródfürdői étteremben. A fogyasztóvédelem illetékesei úgy döntöttek, hogy ideiglenesen bezárják a Lobogó panziót.
2025. február 23., 20:562025. február 23., 20:56
2025. február 23., 21:152025. február 23., 21:15
A Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Hatóságot telefonos bejelentés útján értesítette a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság egy, a Hargita megyében történt éttermi incidensről.
A bejelentés szerint három bukaresti család, három gyermekkel együtt étkezett a Lobogó étteremben Homoródfürdőn. Később, visszafelé tartva Bukarestbe,
A Hargita és Brassó megyei fogyasztóvédelmi hivatal munkatársai a helyszínre mentek ellenőrzést végezni. A közleményből kiderül, hogy a vizsgálatot személyesen Cristian Popescu Piedone – Bukarest 4., majd 5. kerületének egykori polgármestere – rendelte el, akit Marcel Ciolacu miniszterelnök február 7-én nevezett ki az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) élére.
A bejelentés nyomán az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke, Cristian Popescu Piedone sürgősségi intézkedésként ellenőrző csapatot küldött, hogy a helyszínen ellenőrizzék az eseményeket. Az ellenőrzés során az alábbi nem megfelelő körülményeket tárták fel.
Az étterem bizonyos termékei nem voltak megfelelően címkézve, ami megnehezítette azok nyomon követhetőségét. A nem megfelelő címkézéssel rendelkező termékek között szerepelt a sonka, a csülök, a marhahús, a sertéstarja és a pisztráng.
A konyhában hiányosságokat találtak az eszközökben, beleértve a szegecselt kések használatát, amelyek nem felelnek meg a higiéniai és biztonsági előírásoknak.
Nem szerepeltek az allergén anyagokra vonatkozó információk, a hatályos jogszabályok (1169/2011-es rendelet) szerint, illetve a termékek tápértéke.
A fenti hiányosságok miatt
A fogyasztóvédelem továbbra is figyelemmel kíséri az étterem működését, és arra kéri a gazdasági szereplőket, hogy szigorúan tartsák be a hatályos előírásokat a fogyasztók biztonsága és egészsége érdekében.
Szerdán újraindult az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) korábban kibertámadás miatt leállt e-Terra informatikai rendszere – közölte szerdán a kormány.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter szerdán kijelentette, hogy a Duna vízszintje Csernavodánál 182 centiméterre csökkent, emiatt csütörtök reggel megkezdik az eljárást az atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött körülmények közötti leállítására.
A lakbérek, a gázolaj és benzin drágult a legnagyobb mértékben Romániában júliusban az egy évvel korábbihoz képest, míg a burgonya, a friss gyümölcsök és a kukoricaliszt ára csökkent a leginkább – derül ki az INS szerdán közzétett elemzéséből.
Ma éjszaka elkezdik az úttest felmarását a Cuza Vodă utcában Marosvásárhelyen, elsőként a Liviu Rebreanu utca és a Plevnei utca közötti szakaszon.
Kristály Kincső frissen diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol rektori kitüntetést is kapott. Festészetében a bőrön, az érintésen és az identitáson keresztül vizsgálja azt, amit magunkból megmutatunk, és amit inkább elrejtenénk.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
Öt ember meghalt kedden éjszaka egy Dâmbovița megyében bekövetkezett közúti baleset következtében: egy 20 éves, jogosítvány nélkül vezető fiatalember elütött három gyalogost, majd felborult az autóval – tájékoztatott szerdán a megyei rendőrség.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
5 hozzászólás