A balesetek többsége elkerülhető lenne. Fő az elővigyázatosság és a betartott sebességhatár. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Valamennyi közúton közlekedő személynek, gyalogosnak, kerékpárosnak vagy gépkocsivezetőnek figyelnie kell saját és mások épségére egyaránt. Nem megengedett csak a „másiktól” várni, hogy elővigyázatos legyen, vagy tartsa tiszteletben a forgalmi szabályokat, törvényeket – hívta fel a figyelmet a Maros megyei rendőrség. Mindezt annak apropóján nyilatkozták, hogy az utóbbi időszakban igencsak megnőtt a közúti balesetek száma.
2019. augusztus 29., 09:112019. augusztus 29., 09:11
Továbbra is a megengedettnél nagyobb sebesség okozza a legtöbb közúti balesetet. Ezért is fontos betartani a szabályokat, és csak a megengedettel hajtani át egy-egy településen. Ha sor van, ha több jármű közlekedik egymás mögött, akkor fontos megőrizni a távolságot, az előírtnál is nagyobb távot tartani a gépkocsik között.
A gyalogosoknak azt tanácsolja a rendőrségi szóvivő, hogy ha át akarnak kelni az úttesten, előbb győződjenek meg arról, hogy egyik irányból sem közeledik jármű. Ugyanakkor ne közlekedjenek az úttesten, sötétedéskor és azt követően legyenek még óvatosabbak.
Ha a forgalomban haladnak, akkor valamennyi szabályt tiszteletben kell tartaniuk, ha sávot váltanak vagy letérnek arról az úttestről, amelyen addig haladtak, győződjenek meg róla, hogy egyetlen irányból sem közeledik gépjármű.
Románia a legveszélyesebb ország
Egy európai uniós kimutatás szerint Románia a legveszélyesebb ország az EU 28 tagállama közül, itt éri a legtöbb halálos baleset a gyalogosokat és kerékpárosokat. 2017-ben közel kétezren haltak meg közúti balesetben, közülük 733 gyalogos és 191 kerékpáros volt. A szomorú statisztikai adatok hátterében nemcsak a szabályok mellőzése áll, de az is, hogy nagyon sok vidéki településen hiányoznak a járdák. A gyalogosok kénytelenek az úttesten haladni, ami megnöveli a balesetveszélyt, ahogy az is, hogy nem léteznek vagy egymástól nagyon távol esnek a gyalogátjárók, illetve hiányos a közvilágítás.
Veréb a fecskefészekben (Úzvölgye 1916–2022) címmel készült dokumentumfilm az úzvölgyi katonatemetőnél történt rég- és közelmúltbeli eseményekről. Novák Lajos és Szabó Imre alkotását most a Médiatáron lehet megnézni.
A brassói Cenk-felvonó és Panoráma étterem felújítási, átépítési munkálatai a végéhez közelednek, várhatóan a nyár folyamán nyitják meg a turisták előtt.
Számos kihágást tapasztaltak a Hargita megyei közlekedési rendőrök a Truck & Bus elnevezésű közúti ellenőrzési akció során május 5. és 11. között.
Zacher Gábor toxikológus szerint a dizájnerdrogok, különösen a „herbálként” ismert szintetikus marihuánaszármazékok rendkívül veszélyesek – hatásuk kiszámíthatatlan, és a kábítószeres halálozások feléért felelősek.
Leverték és összetörték az úzvölgyi katonatemető külső falára rögzített egyik tájékoztató táblát, ennek darabjait kedden találták meg. A Hargita megyei tanács és Csíkszentmárton önkormányzata a rongálás miatt büntetőfeljelentést tettek a rendőrségen.
Erdélyi előadás-sorozatot tart május 20-22 között, Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár.
Színes programokkal, koncertekkel, kiállítással, főzőversennyel és kincskereső játékkal is várja a közönséget május 30. és június 1. között Torockón a Duna Napok programsorozata.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
4 hozzászólás