A balesetek többsége elkerülhető lenne. Fő az elővigyázatosság és a betartott sebességhatár. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Valamennyi közúton közlekedő személynek, gyalogosnak, kerékpárosnak vagy gépkocsivezetőnek figyelnie kell saját és mások épségére egyaránt. Nem megengedett csak a „másiktól” várni, hogy elővigyázatos legyen, vagy tartsa tiszteletben a forgalmi szabályokat, törvényeket – hívta fel a figyelmet a Maros megyei rendőrség. Mindezt annak apropóján nyilatkozták, hogy az utóbbi időszakban igencsak megnőtt a közúti balesetek száma.
2019. augusztus 29., 09:112019. augusztus 29., 09:11
Továbbra is a megengedettnél nagyobb sebesség okozza a legtöbb közúti balesetet. Ezért is fontos betartani a szabályokat, és csak a megengedettel hajtani át egy-egy településen. Ha sor van, ha több jármű közlekedik egymás mögött, akkor fontos megőrizni a távolságot, az előírtnál is nagyobb távot tartani a gépkocsik között.
A gyalogosoknak azt tanácsolja a rendőrségi szóvivő, hogy ha át akarnak kelni az úttesten, előbb győződjenek meg arról, hogy egyik irányból sem közeledik jármű. Ugyanakkor ne közlekedjenek az úttesten, sötétedéskor és azt követően legyenek még óvatosabbak.
Ha a forgalomban haladnak, akkor valamennyi szabályt tiszteletben kell tartaniuk, ha sávot váltanak vagy letérnek arról az úttestről, amelyen addig haladtak, győződjenek meg róla, hogy egyetlen irányból sem közeledik gépjármű.
Románia a legveszélyesebb ország
Egy európai uniós kimutatás szerint Románia a legveszélyesebb ország az EU 28 tagállama közül, itt éri a legtöbb halálos baleset a gyalogosokat és kerékpárosokat. 2017-ben közel kétezren haltak meg közúti balesetben, közülük 733 gyalogos és 191 kerékpáros volt. A szomorú statisztikai adatok hátterében nemcsak a szabályok mellőzése áll, de az is, hogy nagyon sok vidéki településen hiányoznak a járdák. A gyalogosok kénytelenek az úttesten haladni, ami megnöveli a balesetveszélyt, ahogy az is, hogy nem léteznek vagy egymástól nagyon távol esnek a gyalogátjárók, illetve hiányos a közvilágítás.
Székelyföld Autonómiájának Napján, október 27-én egyszerre fognak fellobbanni Székelyföldön az őrtüzek lángjai, amelyek változatlanul a székelyföldi autonómiaigényre emlékezetetnek.
Idén is izgalmas programokkal várja a látogatókat a gyergyócsomafalvi Gazdanapok rendezvénye, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg.
Ligia Deca oktatási miniszter péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta az egyetemi hallgatók ösztöndíjait szabályozó új rendeletet.
Egykori tanítványok, politikusok és intézményvezetők, valamint helyi lakosok gyűltek össze a Kovászna központi parkjában szervezett emlékünnepségen, melyre Fábián Ernő író, filozófus születésének 90. évfordulója alkalmából került sor.
A Travelminit.ro szálláskereső oldal pénteken közölt adatai szerint a Prahova völgyi üdülőhelyek a legnépszerűbb turistacélpontok közé tartoznak a hétfőn kezdődő egyhetes őszi szünidő idején.
Enyhe, a Richter-skálán 3-as erősségű földrengés volt pénteken 13:03-kor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A korondi születésű Lőrincz Márton 1936-ban magyar színekben lett olimpiai bajnok, szabadfogású birkózásban. Buenos Airesben halt meg, és temették el. 2024-ben, 55 évvel a halála után viszont újra hazatért.
A Gyergyói Hoki Klubnak és a gyergyószentmiklósi jégkorong utánpótlásnak idén folyósított megyei támogatások kapcsán tartottak sajtótájékoztatót pénteken, de ennél többről is szó esett.
Hivatalossá vált Etéd község címere, amelyen egyebek mellett a környékbeli dombokat és az élet fáját is megjelenítik – tudtuk meg Szilveszter Attilától, a pénteken leköszönt helyi polgármestertől.
Különleges esemény helyszínéül szolgált a háromszéki Kézdiszentlélek községhez tartozó, az írott forrásokban először 1332-ben szereplő Kézdikővár: emlékjellel jelölték meg azt a részt, ahol egykoron, a kora-középkorban a település elhelyezkedett.
4 hozzászólás